Vychází první deska kladenské punkové kapely Fabrika

Fabrika je jednou z kapel, které se vyrojily v letech těsně před sametovou revolucí. Její hvězda krátce zasvítila začátkem devadesátých let, kdy skupina dosáhla největšího ohlasu a byla i součástí legendární kompilace vydavatelství Monitor nazvané Rebelie Punk’n’Oi!, aby poté tiše zmizela v labyrintu nových časů.

Kapela příznačného názvu pochází z v minulosti zaprášeného průmyslového středočeského Kladna. I proto, možná, trochu stála mimo hlavní punkové dění. Na druhou stranu si možná díky tomu dokázala udržet osobitou tvář. Ještě dnes, po třiceti letech od jejího vzestupu, při vznesení dotazu na kladenskou punkovou scénu napadne mnohé jmenovat právě Fabriku.

I přes účast na výše zmíněné dobové kompilaci kapela nikdy nenatočila vlastní desku. Ta vychází až nyní u PHR Records. Základem alba pojmenovaného jednoduše Fabrika je dříve nevydaná demonahrávka z roku 1988 doplněná o několik skladeb pocházejících z koncertních záznamů.

Album je věnováno Smíchovi (basákovi Fabriky), který se bohužel jeho vydání už nedočkal.

Související články

Fabrika (eponymní album)

Vydavatelství Papagájův Hlasatel zase jednou zabrousilo do domácího punkového „dávnověku“. Tentokrát, aby připomenulo kladenskou kapelu Fabrika. Je tak trochu paradoxní, že ačkoli se Fabrika objevila s dvojicí skladeb hned v roce 1990 na monitorské kompilaci Rebelie – Punk ’n’ Oi!, nikdy se vlastně samostatné desky nedočkala. Sběratelé, archiváři a pamětníci mají možnost držet v rukou album Fabriky až…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA