Vychází reedice druhého albua skupiny TEAM: Prichytený pri živote

Prichytený pri živote je druhé album legendární slovenské rockové skupiny TEAM z roku 1989. Navázalo na mimořádně úspěšný debut, díky kterému se Team zařadil mezi absolutní spičku, vyprodával sportovní haly, dosahoval statisícových prodejů a třikrát zvítězil ve federální verzi ankety Zlatý slavík.

Na albu se Team představuje ve svojí nejlepší autorsko-interpretační sestavě včetně Paľa Habery, textařů Dušana Heviera a Petra Uličného a producenta a spoluautora hudby Jula Kinčeka. Album zdobí hity jako Prievan v peňaženke či Lietam v tom tiež, ale i mnoho dalších silných písní, které dodnes patří ke kmenovému repertoáru skupiny. V těchto dnech vydává OPUS reedici alba na LP a CD.

„Druhý album musí potvrdiť úspech prvého, ináč je dlhodobá kariéra interpreta ohrozená. Skupina Team toto nepísané pravidlo šoubiznisu svojím albumom Prichytený pri živote naplnila vrchovato a zaradila sa vďaka nemu ku stáliciam československej modernej populárnej hudby, čo vyvrcholilo trojnásobným víťazstvom v ankete Zlatý slávik na prelome 90. rokov minulého storočia,” říká Július Kinček, spoluautor a producent alba.

Na albu zpívají a hrají: Dušan Antalík (elektrická a akustická kytara, sbor), Milan Dočekal (klávesové nástroje, sbor), Pavol Habera (sólový zpěv, sbor), Bohuš Kantor (klávesové nástroje, sbor), Erich Siegel (bicí nástroje), Ivan Válek (basová kytara, sbor), Václav Patejdl j. h. (klávesové nástroje).

V příloze najdete obal a fotky z archívu skupiny Team. Používat pouze ve spojení s tímto albem!!!

Album na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/TPPZ

Tracklist (LP a CD) Prichytený pri živote:

01. KOĽKO JE TAKÝCH SLOV

02. ZAS MI CHÝBAŠ

03. ŽENY V ČIERNOM

04. MINCA VO VZDUCHU

05. ŠTATISTIKA ŠVIHNUTÝCH

06. LIETAM V TOM TIEŽ (Prichytený pri živote)

07. V KARAVÁNE DNÍ

08. DIERA DO SVETA

09. TEN KRÁTKY NÁPIS

10. PIESEŇ PRE NESMELÝCH

11. NECH ŽIJE ÚSPECH!

12. PRIEVAN V PEŇAŽENKE

13. JEDEN KABÁT JEDNA KOŽA JEDNA TVÁR

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box