Vychází rozsáhlý výběr tvorby Michala Pavlíčka na čtyřalbu Faces

Michal Pavlíček rekapituluje svoji dosavadní rockovou a popovou tvorbu na rozsáhlém výběru s titulem Faces. Čtyřalbová kompilace vychází na CD v rozšířené podobě – Faces Extended. 4LP se objeví v rozsahu upraveném pro vinylovou stopáž v následujících týdnech.

Komplet Faces je rozsáhlý výběr rockových a popových skladeb a vykresluje Michala Pavlíčka jako autora i kytaristu s nezaměnitelným rukopisem. Dvě z částí jsou věnované Pražskému výběru a Stromboli a dvě jeho sólové tvorbě a jeho písním pro BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovou, Big Heads, Trio a cyklus Na Kloboučku.

„Hudba je pro mě ve své kráse a barevnosti obzor bez hranic. Proplouval jsem různými styly i fúzemi a vytvářel jsme si svou vlastní tvář. I když je moje tvorba stylově košatá, spojuje ji feeling a výraz, a to nejen hudební, ale i vizuální. Od svých prvních doteků s kytarou někdy v 15 letech až do současnosti se v extázi při hraní tvářím stejně. Mám takový svůj škleb, a právě proto jsem nazval toto 4 album Faces a můj kamarád Michal Baumbruck vybral z těchto různých období fotky na obal,“ říká samotný protagonista.

Michalu Pavlíčkovi se na kompilaci podařilo přehledným způsobem zkombinovat zpívané a instrumentální skladby a studiové a živé nahrávky. Některé ze skladeb vycházejí ve stávající podobě poprvé. „Jsem moc rád, že jsem se během své dráhy mohl potkat se spoustou přátel-muzikantů a mohl se s nimi dělit o to jedinečné kouzlo hudby a prožívat nářez, když to tam člověk dává. Jsem taky velmi rád, že jsem měl to štěstí, a že má hudba a hraní na kytaru si našly své posluchače. Tato kompilace je takové ala best of a zobrazuje silné momenty této mé cesty. Na Faces jsem vybral hodně živých nahrávek a objevují se na ní i některé dosud nezveřejněné z koncertů Pražského Výběru a Stromboli z roku 2022. Na zapomenutém hard disku z dávných dob jsem vyšťoural i záznam koncertu Big Heads z devadesátek, které jsem na kompilaci také s radostí zařadil.“

Posluchači mají jedinečnou příležitost vychutnat si obsáhlou část Pavlíčkovy tvorby v celé její pestrosti a ocenit jeho přínos české pop music jako autora, hudebníka a producenta od 80. let po současnost.

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.). Je autorem nespočtu skladeb, hudby k 17 celovečerním filmům (Proč?, Odcházení, Přijde letos Ježíšek? ad.), k 12 televizním seriálům (Červený bedrník ,Místo nahoře, Cesty domů, Špačkovi v síti času, Merlin ad.) a 35 televizním inscenacím (Přepadení, Tatínkova holčička, Divnovlásky ad.). Napsal 4 muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi), 6 baletů (Minotaurus, Kráska a zvíře, Malý princ ad.), hudbu k 25 divadelním představením (Cyrano z Bergeracu – Divadlo v Celetné, Višňový sad – Divadlo na Vinohradech, Marat + Sade – Rokoko ad.) a pro Laternu Magiku scénickou hudbu k představením Minotaurus, Hádanky a Robot Radius. Vydal přes 70 nosičů CD a DVD. Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek, např. hudebních ceny Anděl. V roce 2016 byl uveden do síně slávy Akademie populární hudby. V roce 2008 vyšla jeho autobiografická kniha Země vzdálené a v roce 2016 její rozšířené vydání. Jeho píseň s textem Ivana Hlase Země vzdálená se stala podle ankety diváků televize Óčko Star a čtenářů iDnes největším českým porevolučním hitem. Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů.

Sponzorováno

Související články

Všechny tváře Michala Pavlíčka

Michal Pavlíček rekapituluje svou dosavadní rockovou a popovou tvorbu na rozsáhlém výběru s titulem Faces. Čtyřalbová kompilace vyšla na CD v rozšířené podobě, 4LP bude na trhu v rozsahu upraveném pro vinylovou stopáž v následujících týdnech. Komplet je rozsáhlý výběr rockových a popových skladeb a vykresluje Pavlíčka jako autora i kytaristu s nezaměnitelným rukopisem. Dvě z částí jsou věnované…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se