Vypsaná fixa – K táboráku

vypsana fixa k taboraku

Konečně se dočkali posluchači, kteří volali po nějakém best of Vypsané fiXy. Ta se podobnému počinu zatím bránila. Nebyl by to však frontman Michal Mareda vystupující pod jménem Márdi, aby se toho zhostil běžnou formou. Patnáctka vybraných písní se k posluchačům dostává pouze na digitálních platformách. Mimo jiné je dostupná zdarma na stránkách kapely s možností zaslat dobrovolný příspěvek. 

Nejde však o původní skladby, Márdi písně nazpíval jen s doprovodem akustické kytary a umístil na sociální sítě s doprovodem záznamu plápolajícího táboráku. Skladby Krabička nebo Měla krátkou ofinu ze zatím posledního alba Kvalita, stejně jako staré Dezolát, Ledňáčci či Antidepresivní rybička se tak obnažily až na dřeň a jsou pravým opakem projektu, v rámci něhož k pětadvacátému výročí svého založení vystoupila Vypsaná fiXa na festivalu Rock for People v Hradci Králové společně s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. A zdá se, že táborák a akustika jim sluší víc než symfonické aranžmá. 

Už jenom proto, že díky střídmému doprovodu je Mádimu výborně rozumět, což si jeho neobyčejné texty plné surrealistických obrazů a překvapivých obratů rozhodně zaslouží. Výborným nápadem také bylo, že se pro větší autentičnost Márdi rozhodl nahrávat vše dohromady bez pauz a studiových kouzel. Je to upřímné, nevykalkulované, prostě tenhle táborák ze San Piega vnímavé posluchače rozhodně zahřeje. A dokáže, že skutečně dobrou písničku nezabije žádná úprava. 

Vypsaná fixa
K táboráku
VLASTNÍ NÁKLAD  51:42
FOLK ROCK
ROMAN JIREŠ (ČTK)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE