Vypsaná fixa na Kusy radosti tour rozdá dvě hodiny radosti, hitů a novinek

Vypsaná fixa na Kusy radosti tour rozdá dvě hodiny radosti, hitů a novinek. Turné vyvrcholí v Praze. Velká Lucerna letos opět bude!

A to je důvod velkej jak buvol, když si půjčíme text jedné písničky z nového alba, vyrazit za Fixou na podzimní turné. Navíc nejen s ohledem na aktuální situaci platí, že na jako vždy mimořádně energických vystoupeních Fixy se rozhodně zahřejete. Koncert je totiž nejlepší svetr!

Skupina vydala v květnu tohoto roku nové album Kusy radosti, které pozitivně přijala kritika i fanoušci. Novinka vyšla po třech letech a jde o desáté album v pořadí. Kapelu také definitivně opustil basák Mejn a místo něj nastoupil Kryštof Mašek.

„Léto bylo skvělé, všechny koncerty se povedly a vrcholem všeho byl náš set na festivalu Rock for People, kde jsme se jako jediná česká kapela dostali na hlavní stage a při našem koncertu jsme pod sebou měli přes deset tisíc lidí. Druhým vrcholem pak byl červnový křest Kusů radosti v Praze v Ledárnách Braník, kam také dorazila spousta našich fanoušků a my jsme zažili dvě hodiny čirého štěstí,“ rekapituluje kytarista a zpěvák Márdi.

Skupina se teď těší na 10 koncertních zastávek nazvaných Kusy radosti tour. V rámci každého z vystoupení zazní nezvykle velká porce nových písní z aktuálního alba. „Celé léto jsme se řídili starou dobrou pravdou, že pokud chceš mít nové hity, musíš hrát nové písně na koncertech, aby je lidi dostali pod kůži. Jediný problém byl v tom, že festivalový set je poměrně krátký, a tak jsme vždy zahráli čtyři nebo pět novinek. Poctivě jsme to střídali, tímto způsobem jsme nové písně dobře natrénovali a taky jsme zjistili, že všechny dobře fungují i v živém provedení. Teď se situace mění, protože samostatný koncert trvá někdy i dvě hodiny, a tak můžeme naší nové desce Kusy radosti dát mnohem větší prostor. Těšíme se na to a zveme všechny, protože playlist bude naprosto exkluzivní a už se nikdy v tomto složení nebude opakovat,“ říká Márdi.

Ale vše nebylo úplně jednoduché, neboť frontman Fixy zároveň dodává: „Na druhou stranu jsme taky zažili dost šílené příběhy, kdy našemu novému basákovi začal při hraní hořet aparát a lidé si mysleli, že je to součást naší show. Mnohokrát jsme dojeli na poslední chvíli a mnohokrát jsme se vraceli nad ránem a měli toho plný zuby. Ale nikdo na to nenadával a každý byl rád, že je náš kapelní život zase zpátky!“

Vypsaná fixa je tedy v plné síle připravena předvést na každé z deseti zastávek Kusy radosti tour strhující dvouhodinovou melu.

Po dlouhých třech letech se kapela letos těší i do velkého sálu Lucerny v Praze, kam zavítá 22. prosince.

Pod kotlem v průběhu turné přitopí hned dvěma novými videoklipy, které jsou nyní ve stadiu zrodu. Zatím lze prozradit jen to, že do jednoho přijali pozvání Lukáš PavlásekAdélou Elbel a ve druhém plánovaném klipu se fanoušci mohou těšit na Pavla Lišku.

Jako speciálního hosta turné kapela představí Wóďu. S kapelou se zná velmi dobře a po všech stránkách: Martin Vodehnal alias Wóďa je totiž jejím tour managerem. Za společných dlouhých večerů si pánové všimli jeho talentu a teď tedy dostává adekvátní prostor. Wóďa bude publiku čelit sám s kytarou a prostřednictvím písní, které reflektují jeho život. Žádné intimní zadumané plochy od něj nečekejte, přece jen je to chlapec profesně i osobně spjatý s Vypsanou fixou…

Album Kusy radosti vyšlo na CD a digitálních platformách. Na webu skupiny http://www.vypsanafixa.cz/ je stále volně ke stažení za dobrovolný poplatek.

Album na digitálních službách zde: https://bfan.link/kusy-radosti

Předprodej na turné k albu Kusy radosti: https://goout.net/cs/vypsana-fixa-kusy-radosti-tour/szxjxqt/

KUSY RADOSTI tour

8. 10. Plzeň – KD Šeříkovka

14. 10. Olomouc – S klub

20. 10. Brno – Fléda

22. 10. Pardubice – ABC klub

28. 10. Ostrava – Barrák

11. 11. Dobříš – KD
19. 11. Vídeň – KD
25. 11. České Budějovice – Fabrika
26. 11. České Budějovice – Fabrika
22. 12. Praha – Palác Lucerna – velký sál

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<