Walter Trout přiveze 23. dubna do Prahy nové album

walter

Walter Trout, výjimečný kytarista a hudebník, několikanásobný držitel Blues Music Awards a British Blues Awards, který byl například časopisem Planet Rock vyhlášen pátým nejlepším bluesovým kytaristou všech dob, zahraje 23. dubna v pražském prostoru Archa+. Spoluhráč takových jmen jako John Lee Hooker, Big Mama Thornton, John Mayall & the Bluesbreakers nebo Canned Heat zde představí v rámci evropského turné své nejnovější album nazvané Broken, které vyšlo letos 1. března. Na desku i turné poutá nový videoklip ke skladbě I’ve Had Enough s hostujícím zpěvákem Dee Sniderem. Jako předkapela zahrají čeští Steven´s. Koncert pořádá agentura Liver Music v rámci celoroční série Prague International Bluenight. Vstupenky jsou k dostání v sítích GoOutTicketmaster, album Broken je k poslechu zde.

Na albu hostují například zpěvačka Beth Hart, zpěvák Dee Snider z Twisted Sister nebo virtuózní hráč na harmoniku Will Wilde. „Vždycky jsem se snažil psát pozitivní písně, ale tohle album není úplně takové,” říká dvaasedmdesátiletá ikona blues-rocku. „Ale vždycky jsem si udržoval naději. A myslím si, že proto jsem napsal toto album.

Všichni z nás jsme zlomení, ale všechno se dá opravit.” To je krédo Waltera Trouta, jehož životní příběh svojí intenzitou vydá za další tři: traumatické dětství v Ocean City, New Jersey, odvážné stěhování na západní pobřeží v roce 1974, skvělé, ale chaotické hraní s Johny Lee Hookerem a Big Mama Thornton, závislosti, které ho ale nezastavily v koncertování s Canned Heat na začátku 80. let. Někteří za vrchol jeho kariéry považují vystupování s Bluesbreakers Johna Mayalla, ale pro většinu fanoušků krev, srdce a duše jeho sólové kariéry od roku 1989 je to hlavní. Totiž schopnost napsat písničky, které vždy sahají po hlubších pravdách a nevracejí se zpět, ale pohybují se vpřed. Jeho umění podtrhují pravidelná ocenění jako Blues Music Awards, SENA European Guitar Awards, British Blues Awards nebo Blues Blast Music Awards. Ikonický britský DJ ‘Whispering’ Bob Harris ho ve své autobiografii z roku 2001 označil jako „nejlepšího světového rockového kytaristu.” To vše by někomu stačilo k tomu, aby již odpočíval na vavřínech. Ne ale Walter Trout: „Musím růst. Chci být pořád umělcem, který má co říci. Cítím se mladý. Vím, že nejsem. Ale ve své hlavě je mi pořád 25. A chci se zdokonalovat a dělat něco neustále nového. Mám ještě pořád co říci.

Nové album tak nahrál v Los Angeles ve studiích Kingsize Soundlabs s producentem Ericem Cornem. „Jde o naše společné patnácté album,” vypočítává kytarista. „Víme, jak spolupracovat. Jeden kamarád přišel za námi do studia a říká: ´Člověče, vy dva působíte jako stroj.´ Nemusíme si prostě nic říkat.” Někteří spolupracovníci se ke Troutovi připojili poprvé. „Domníval jsem se, že moji kamarádku Beth Hart by mohla titulní píseň Broken oslovit,” říká o zpěvačce, jejíž mocný hlas se zde spojil s jeho. S Dee Sniderem jsme se seznámili přes Twitter. „Když přišel do studia, věděl jsem, že pro něj musím napsat píseň.” Na popud Troutova bubeníka Michaela Leasure se také rozhodl kytarista zahrát na desce boogie. „Na harmoniku sice nějak hraju, ale řekl jsem si, pojďme to udělat lépe. A tak jsem oslovil nejlepšího, kterého jsem kdy slyšel – Williho Wilda.” S humorem Trout poznamenává, že album otevírá skladba Broken a uzavírá Falls Apart. Nepopírá jejich spojení s osobní a společenskou situací okolo něj. Ale pořád je zde přítomná naděje, že hudba nám pomůže překonat naši zlomenost.

Celoroční série Prague International Bluenight bude po koncertu Waltera Trouta pokračovat nabitým květnem: Wille & The Bandits (UK) – 15. května, Zasekávák, The Matt Schofield Trio (UK) – 16. května, Palác Akropolis, Reverend Peyton´s Big Damn Band (US) – 21. května, Lucerna Music Bar a Delvon Lamarr Organ Trio (US) – 22. května, Lucerna Music Bar. 15. července vystoupí poprvé v Praze v Divadle Hybernia královna blues, americká zpěvačka Shemekia Copeland. 2. října pak louisianský kytarista v Lucerna Music Baru Mike Zito (US). Blues-rockový rok završí 14. listopadu koncert zpěvačky Beth Hart v O2 universu.

Walter Trout – I’ve Had Enough (ft. Dee Snider):

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE