Wohnouti složili svého člověka

wohnout scaled

Skupina Wohnout využívá pandemii k natáčení videoklipů ve vlastní režii. Dobu karantény využil její kytarista Honza Homola pro tvorbu nového klipu k písni „Člověk“.

„Přišla mi karanténa zrovna do vánočních svátků a já věděl, že ty dva týdny doma musím nějak zúročit. O tom, že to bude klip pro kapelu, jsem nemusel dlouho přemýšlet. Dceři jsem zrovna z internetu objednával na tvoření polystyrenovou hlavu, a tak jsem objednal i dvě sobě. No a syn si zhotovil takovou srandovní loutku z prkýnek, takže mne děti inspirovaly k jisté vizi.“ Vysvětluje vznik nápadu Honza Homola.

Málokdo z fanoušků ví, že Homola studoval na umělecko-průmyslové škole loutkářské umění. Možná proto pro něj natočit takový počin nebyl zas tak obtížný úkol, ačkoliv se tomuto řemeslu od střední školy nevěnoval.

„V ateliéru jsem sestrojil různé pohyblivé části a ty pak natáčel a k sobě postprodukčně skládal. Po dvou týdnech intenzivní práce a pokusů jsem měl klip jen z toho, co jsem měl doma,“ popisuje Honza.

Videoklip zde:

Skupina Wohnout plánuje začátkem března pokračovat v turné k poslednímu albu HUH!, které vydala v loňském roce. Seznam zastávek najdete zde:

4.3. Vratislavice – 1015

5.3. Pec pod Sněžkou – Klondike

11.3. Aš – KC LaRitma

12.3. Plzeň – KD Šeříkovka

18.3. Havlíčkův Brod – KD Ostrov

25.3. Říčany – KD

26.3. Teplice – Dům kultury

1.4. Bystřice pod Hostýnem – KD

2.4. Jihlava – DKO

14.4. Strakonice – DK

15.4. Olomouc – S-Klub

22.4. Ostrava – Barrák music club

23.4. Tábor – Milenium

Více informací na webových stránkách kapely www.wohnout.cz nebo na jejím facebooku.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

Diskuze je uzavřena.

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE