Wohnouti ždímali při výrobě nového klipu Nevěsta umělou inteligenci na kost

Wohnout klip Nevesta 2

Kapela Wohnout vydala svůj první letošní singl Nevěsta. Hororový klip, který ho doprovází, nechala vytvořit umělou inteligencí.

„Když jsem se zamýšlel nad námětem klipu, měl jsem vizi, že městem jde obrovská tlustá ženská a blíží se k oknu jednoho z paneláků. Jak ale tohle natočit… V ten moment mě napadlo zkusit to s AI,“ vysvětluje Honza Homola. A tak nastala mašinérie shánění odborníka, který s umělou inteligencí dostatečně umí a šel by do spolupráce. Nakonec měla kapela šťastnou ruku. “Při výrobě klipu jsme ždímali umělou inteligenci dost na kost. Ta technologie má ráda spojování neobvyklých materiálů dohromady. A kynoucí těsto a kostlivci z černobílých hororů se ukázali jako výtečná kombinace. Inspirací byl i text písně, který je jednoznačně šílený a k hororově romantickým halucinacím vyloženě vybízí,” říká režisér videoklipu a odborník na generativní umělou inteligenci Petr Salaba.

Vytváření klipu trvalo zhruba dva měsíce, kdy se skládaly kousky k sobě, aby nakonec zapadly a zafungovaly jako celek.

„Klip k písni Nevěsta bude mít pravděpodobně rozporuplné reakce, což se mi líbí víc, než kdyby byl jen chválen nebo úplně zatracen. Mnozí budou mít možná faktický problém s tím, že ke ztvárnění vizuálu byla využita právě AI, pro mnohé hrozba budoucnosti… nebo prostě moderní trapárna. Jestli je umělá inteligence šťastným nebo nešťastným momentem lidstva nevím, každopádně tu je a my jsme měli možnost si ji díky tomuto klipu osobně osahat,“ dodává Honza Homola.

Wohnout právě končí akustickou sezónu. Rok a půl skupina objížděla divadla a vystupovala s písněmi v netradičních akustických úpravách, do kterých zapojila i nástroje jako jsou xylofon, tuba, banjo nebo trombon. Momentálně se vrací opět k elektrickým koncertům, do kterých postupně zakomponuje nové písně. První z nich bude právě čerstvě vydaná Nevěsta.

Videoklip Nevěsta na YouTube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE