Yello – Point

yello point

Interpret: Yello

Album: Point

Vydavatelství: Polydor / Universal Music 

Žánr: electro

Stopáž: 39:26

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Čtrnáctá studiová deska švýcarských průkopníků elektronické hudby, dua Yello, stojí za pozornost hned z několika důvodů. Jedním je fakt, že značka Yello se v hudebním světě pohybuje již čtyřicet let a duo hlavních protagonistů Dieter Meier a Boris Blank je věkově rozprostřeno kolem sedmdesátky. Přesto novinkovým albem jasně dokazuje, že energie, esprit, rozhled a invence jim rozhodně nechybí. Dalším zajímavým aspektem je jistě i to, že Yello si stále drží svůj specifický sound jako jednoznačné poznávací znamení. A je nepodstatné, do jakých zákoutí elektronické hudební krajiny se zrovna rozhodnou zavítat. 

Právě z hlediska nálad, vlivů, temp a stylových odstínů je novinka poměrně pestrou deskou, ovšem s jasně daným jednotícím prvkem v podobě výsledného charakteristického zvuku. Skladby jako by vybízely posluchačovu fantazii, aby se pustila do přehrávání filmových obrazů, jež by korespondovaly s nastolenou atmosférou. Jestli by se jednalo o úryvky filmových dokumentů, či třeba špionážních příběhů, to už by asi záleželo na každém zvlášť. Vždyť například instrumentální Rush for Joe sedí k oběma tématům. 

Od roztančené Waba Duba až po tajemnou závěrečnou Siren Singing s hostující FiFi Rong jde o zvukově precizní dílo, které fanoušky tvorby švýcarské dvojice zcela jistě nezklame. V určitých pasážích sice možná trochu zřetelněji navazuje na některé úseky dřívější tvorby, ale má stále sílu na to, aby nenechalo Yello přešlapovat na místě.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE