Začátkem září se k nám na šest koncertů vypraví Ivan Král

Ivan Král je považován za jednu z legend české rockové hudby. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se zapsal především jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech, hrával také kupříkladu s Johnem Calem nebo Iggy Popem a spolupracoval i s Davidem Bowiem nebo kapelou Blondie.
Do České republiky se ve Spojených státech žijící skladatel, hudebník, zpěvák, producent, ale třeba i filmař vracívá poměrně pravidelně. Poslední dobou už ani ne tak proto, aby jako producent pomohl někomu s novým albem (podílel se například na deskách kapel Lucie, Garage, Mňága a Žďorp, Anety Langerové nebo výběrovém albu Jiřího Suchého), ale většinou aspoň na jeden koncert.
Tentokrát si ovšem na začátek září naplánoval koncertů hned šest. Některé z nich odehraje v akustické podobě jenom v duu s kytaristou Honzou Ponocným, jiné s plnohodnotnou rockovou kapelou. Program by měly tvořit Královy klasické hity, některé coververze (v plánu je prý třeba i písnička od Jiřího Suchého), ale i nové skladby z připravované desky či vzpomínka na repertoár projektu Alias, který se u nás v devadesátých letech dal dohromady v sestavě Ivan Král, David Koller, Ivan Hlas a Karel Šůcha.
Hostem turné je kapela November 2nd.
A kde všude se tedy Ivan Král se svým programem objeví?
2. září Žatec – Žatecká dočesná, 3. září Milevsko – Milevské kulturní sklepy (koncert v duu), 4. září Praha – Střelecký ostrov, 7. září Brno – Sono centrum, 8. září Opava – Bezručova Opava a 10. září Vysoké Mýto – M-klub (koncert v duu)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=65TTdgDvaCA[/youtube]

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box