Žádnej Stres vydává album „Cesta“ a a zve na křest do Třemošnice

DSC026841

Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem tak říkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo už 21. dubna, k dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod. ale i ve fyzické podobě jako CD. 

Nové album značí hudební posun od žánru, se kterým kapela začínala, k více rozkročenému, otevřenému stylu, zároveň posunulo zvuk k modernějšímu, částečně i tvrdšímu pojetí.

Kapela se proměnila v mnoha ohledech,“ říká zpěvák Jiří Štursa „Změnilo se složení kapely, všichni jsme se posunuli v životě do nové etapy, jsme starší a zkušenější, to se odrazilo i na tom, jak a o čem píšeme naše písně. Vše se stále nese v odlehčeném, hravém duchu, ale muzikantsky je album daleko vyzrálejší“ 

Album se pod taktovkou tria Ondřej Kosina, Ondřej Budinský a Ondřej Tichý nese ve více rockovém duchu, což je slyšet v písních jako Páter, Jenom já, Lidi zkažený nebo Influencerská, nebojí se objevovat nové kreativní vody jako v písni Tequilla, zároveň ale ctí kapelní kořeny, jak je slyšet například v písních Kočuj nebo Čmeláci. Textově se nese, jak je u kapely zvykem, v pozitivním, leč často kritickém duchu k dnešní době, všímá si života kapel na cestách a zároveň mu dominují silné, zpěvné refrény.

Album vznikalo v prostorách studia „I“ s ostříleným veteránem české hudební scény Tomášem Fröde, který se postaral o produkci a mix alba. Spolupráce s ním byla velmi produktivní a podařilo se mu z kapely a i jednotlivých muzikantů dostat skvělé výkony.

První dvě ochutnávky kapela z alba již vypustila, a to v podobě titulní skladby Cesta, odlehčené letní písně Čmeláci, obě můžou fanoušci najít na společně s klipem na Youtube a zároveň k poslechu na Spotify. Kapela se zároveň pustila do vysokorozpočtového natáčení pilotního klipu k písni Lidi Zkažený, ve které se objeví známý herec, jehož jméno je zatím zahaleno tajemstvím.

Zároveň má kapela za sebou větší část turné k desce, finále a křest alba proběhne 6.5. v Třemošnici za podpory legendárních E!E, Dukly Vozovny a kapely Rambanbám.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE