Zemřel Gregg Allman

Hudební svět v sobotu 27. května 2017 opustil Gregg Allman, americký rockový hudebník. Spolu se svým bratrem Duaneem Allmanem založil skupinu The Allman Brothers Band. Gregg působil nejen v kapele, ale také vydal několik sólových alb, natočil album se zpěvačkou Cher se kterou byl také ženatý a vyšla mu autobiografie. Jeho srdce dotlouklo po několika zdravotních komplikacích.
Greg Allman měl delší dobu sérii zdravotních problémů, které mnohdy pramenily z toho, že v minulosti užíval drogy. Dokonce v roce 2010 byl na transplantaci jater, jelikož se nakazil žloutenkou. Jeho zdravotní stav byl vážný, což ostatně naznačovalo také to, že v březnu byl nucený zrušit všechny plánované koncerty a to do konce roku. Zemřel doma v Georgii, ve městě Savannah.
Kapelu The Allman Brothers Band založil se svým bratrem Duaneem, který zemřel v roce 1971 při nehodě na motocyklu. Skupina dále ve své činnosti pokračovala a působila s přestávkami až do roku 2014 a soustředili se na hraní southern rocku.
Zuzana Žáková

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE