Zemřel vynálezce audiokazety

lou ottens

Louis Ottens – nizozemský inženýr, který má na svědomí vynalezení kazety s audiopáskem – zemřel ve věku 94 let. Nizozemské noviny NRC Handelsblad poprvé informovaly, že Ottens zemřel 6. března v nizozemském Duizelu.

Dlouholetý inženýr nizozemské společnosti pro elektroniku a technologie Philips, Ottens – ve své roli vedoucího oddělení vývoje produktů – vedl belgický tým pověřený přeměnou objemných kazetových magnetofonů té doby na něco přenosnějšího a spotřebitelsky přátelštějšího.

Ottensovým cílem bylo vyrobit kazetovou pásku, která by se vešla do vnitřní kapsy bundy. Po svém vývoji debutovala audiokazeta společnosti Philips na veletrzích elektroniky v srpnu 1963. Krátce nato vytvořily japonské elektronické společnosti vlastní iteraci zvukové kazety různých velikostí, ale Ottens uzavřel dohodu mezi společnostmi Sony a Philips, aby zajistil, že jejich model bude patentovanou kazetou na trhu.

Od té doby nastala éra doslova a do písmene přenosné hudby.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE