Zvíře jménem Podzim odstartuje turné křtem alba Září v Paláci Akropolis

V pátek 1. listopadu pokřtí své druhé album nazvané Září v pražském Paláci Akropolis mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim. Jako speciální host se představí německá písničkářka June Cocó. Vystoupení zároveň odstartuje listopadové turné souboru, které čítá ještě dalších osm zastávek doma i za hranicemi.
Novinka aktuálně patnáctičlenného Zvířete jménem Podzim tak trochu překvapuje svým elektronickým vyzněním, o které se vedle kapelníka Jakuba Königa velkou měrou zasloužili Aid Kid a slovenský producent Jonatán „Pjoni“ Pastirčák.
„Každý se nás ptá, jak to chceme udělat naživo, až jsem se tím na chvilku nechal vylekat. Ale pak jsme se pustili do pořádnýho zkoušení a ten strach ze mě za chvíli spadl. Během těch tří let, co spolu hrajeme, se z nás totiž stala opravdová kapela. Mnohem semknutější smečka, než jsme byli na začátku. A i když to je místama boj, věříme, že by to zase mohl bejt velikánskej zážitek. Jsem opravdu vděčnej tý obrovský souhře okolností, energií a událostí, že můžeme bejt u toho. Buďte s náma,“ říká König.
Zvíře jménem Podzim po slavnostním křtu čeká ještě několik dalších klubových koncertů a v roce 2020 také vystoupení na vybraných letních festivalech. Na další turné na podzim roku 2020 nicméně už nevyrazí. „Rádi bychom si nechali vzpomínku na tu krásnou věc, kterou jsme společně zažili. A zbytečně ji nenatahovali, nerozmělňovali, nepřetvářeli. Taky se nám narodila spousta dětí… a tak nadále budeme svůj čas věnovat hlavně svým mateřským kapelám a povinnostem,“ uzavírá König.
Zářící tour 2019:
1. 11. Praha, Palác Akropolis – křest alba Září (+ June Cocó)
2. 11. Rejvíz, Penzion Rejvíz
7. 11. Brno, Klub Metro
9. 11. Drážďany, Klub Tonne
14. 11. Tloskov, Hudební klub Rádia Tloskov
15. 11. Ústí nad Labem, Hraničář
16. 11. Plzeň, Buena Vista Club
23. 11. Zlín, Městské divadlo Zlín – Studio Z
26. 11. Bratislava, Slovenský rozhlas – Pohoda_FM Live

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se