Zvíře jménem Podzim odstartuje turné křtem alba Září v Paláci Akropolis

V pátek 1. listopadu pokřtí své druhé album nazvané Září v pražském Paláci Akropolis mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim. Jako speciální host se představí německá písničkářka June Cocó. Vystoupení zároveň odstartuje listopadové turné souboru, které čítá ještě dalších osm zastávek doma i za hranicemi.
Novinka aktuálně patnáctičlenného Zvířete jménem Podzim tak trochu překvapuje svým elektronickým vyzněním, o které se vedle kapelníka Jakuba Königa velkou měrou zasloužili Aid Kid a slovenský producent Jonatán „Pjoni“ Pastirčák.
„Každý se nás ptá, jak to chceme udělat naživo, až jsem se tím na chvilku nechal vylekat. Ale pak jsme se pustili do pořádnýho zkoušení a ten strach ze mě za chvíli spadl. Během těch tří let, co spolu hrajeme, se z nás totiž stala opravdová kapela. Mnohem semknutější smečka, než jsme byli na začátku. A i když to je místama boj, věříme, že by to zase mohl bejt velikánskej zážitek. Jsem opravdu vděčnej tý obrovský souhře okolností, energií a událostí, že můžeme bejt u toho. Buďte s náma,“ říká König.
Zvíře jménem Podzim po slavnostním křtu čeká ještě několik dalších klubových koncertů a v roce 2020 také vystoupení na vybraných letních festivalech. Na další turné na podzim roku 2020 nicméně už nevyrazí. „Rádi bychom si nechali vzpomínku na tu krásnou věc, kterou jsme společně zažili. A zbytečně ji nenatahovali, nerozmělňovali, nepřetvářeli. Taky se nám narodila spousta dětí… a tak nadále budeme svůj čas věnovat hlavně svým mateřským kapelám a povinnostem,“ uzavírá König.
Zářící tour 2019:
1. 11. Praha, Palác Akropolis – křest alba Září (+ June Cocó)
2. 11. Rejvíz, Penzion Rejvíz
7. 11. Brno, Klub Metro
9. 11. Drážďany, Klub Tonne
14. 11. Tloskov, Hudební klub Rádia Tloskov
15. 11. Ústí nad Labem, Hraničář
16. 11. Plzeň, Buena Vista Club
23. 11. Zlín, Městské divadlo Zlín – Studio Z
26. 11. Bratislava, Slovenský rozhlas – Pohoda_FM Live

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE