1000mods: Nahrávali s producentem Pearl Jam, teď konečně míří do Prahy

1000mods, dnes už stoner-rocková legenda a jedna z nejvlivnějších evropských heavy rockových kapel poslední dekády, se vydala na evropskou tour. Řecká čtveřice, která úspěšně procestovala svět a svoje poslední album nahrála v USA s producentem Pearl Jam, Soundgarden nebo Mastodon, přiveze s kultovním repertoárem i nový grungeový sound 9. června do pražského Rock Café.

Řecká undergroundová scéna dokázala v posledních letech vyprodukovat nejednu úspěšnou rockovou (stonerovou) kapelu schopnou se prosadit i v zahraničí. Jednou takovou jsou 1000mods, jejichž popularita v posledních cca 10 letech strmě vzrostla a udělala z nich kapelu světového formátu.

Oficiální vznik kapely je datován do roku 2006 a první EP vyšlo v roce 2009. To hlavní, ale přišlo v roce 2011, kdy kapela vydává kultovní album Super Van Vacation s ikonickým přebalem. Právě první album obsahuje nejslavnější skladbu v existenci kapely – Vidage, která se jen s malou nadsázkou stala stonerovou hymnou. Celá deska je z dnešního pohledu považována za klasiku evropské heavy rockové scény. Následovaly alba Vultures (2014), Repeated Exposure To… (2016).

Během tohoto celého období si čtveřice vytvořila autentický rukopis, explozivní temperament skladeb a definovala svůj zvuk. Změnila tím tvář evropské těžké kytarové scény a inspirovala mnoho dalších umělců. Raketově začala růst popularita kapely a s ní i její fanouškovská základna po celé Evropě i ve světě. Následovala účast na největších evropských rockových a metalových festivalech i tour po Americe a Austrálii, kde pro zajímavost hráli v nejjižněji položeném hudebním klubu na světě, na Tasmánii.

Dalším důležitým bodem v životě kapely se stává rok 2020, kdy 1000mods nahrávají v legendární Mekce grunge kultury, v Seattlu, album Youth Of Dissent s Mattem Baylesem, producentem kapel jako Pearl Jam, Soundgarden, Mastodon a dalších. Stonerový velikáni se zde vydávají trochu překvapivě právě grungeovým směrem. Plánovaná tour po vydání alba se ovšem kvůli covidové pandemii dvakrát odkládá.

Konečně teď, v roce 2022, tak přichází na řadu evropská tour. 1000mods v jejím rámci vystoupí skoro na den přesně 3 roky po přeplněném koncertu v pražském klubu Underdog’s. Tentokrát přivezou ohromující show do pražského Rock Café a nabídnou mix kultovního repertoáru s novou tvorbou posledního alba.

Hostem evropské tour se stala americká skupina The Well, která předvede texaskou hutnou kytarovou tvorbu, založenou na doom a sludge metalu s prvky psychedelie a jedním ženským elementem v tříčlenné formě.

Energii na Národní třídě ale nejdřív rozproudí český support v podobě na domácí scéně momentálně nejvíce skloňovaných stonerových Acid Row, kteří nejen v tuzemském undergroundu působí už deset let. Současně pražská trojice před nedávnem dosáhla jednoho ze svých prozatímních vrcholů vydáním druhého dlouhohrajícího alba Afterglow, které bylo s nadšením přijato fanoušky i recenzenty. Dalším vrcholem pro ně bude sdílení stage právě se svými idoly z Řecka.

Akci pořádá nově založená promotérská agentura Cassiopeia Promotions manažera přední české psychedelické kapely Madhouse Express, také úzce spjatá právě s Acid Row a českou psychedelickou scénou. Cena vstupenky na večer, kdy budou stoneroví velikáni a jejich doprovod pálit ostrými kytarovými riffy, je 500 Kč v předprodeji.

Předprodej: https://goout.net/en/1000mods+the-well+acid-row/szumgjt/

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<