Alanis Morissette – Such Pretty Forks in the Road

Albumism AlanisMorissette SuchPrettyForksInTheRoad MainImage 16x9

ALANIS MORISSETTE

Such Pretty Forks in the Road

RCA / SONY MUSIC   46:03

ALTERNATIVNÍ ROCK / POST-GRUNGE

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Vždycky si budu pamatovat, jak mě před pětadvaceti lety usadila do křesla deska Jagged Little Pill tehdy ještě neznámé rodilé Kanaďanky Alanis Morissette. Byla napěchovaná opravdu silným materiálem a hity Ironic, You Oughta Now nebo Head Over Feet rotovaly dokola éterem. Nedalo se jim odolat a není divu, že album patří mezi dvacet nejlépe prodávaných historie hudby. Jenže jak šel čas, hvězda písničkářky zvolna pohasínala, až se zdálo, že v záplavě mateřských povinností vyhasne úplně. Jenže nebyla by to Alanis, aby se nepokusila kariéru resuscitovat. Je to od přírody bojovnice.

Od poloviny roku 2017 začala proto s americkým klávesistou a skladatelem Michaelem Farrellem usilovně pracovat na jedenácti nových písních, aby mohla po osmiletém čekání letos v létě potěšit fanoušky. Produkci svěřila dvěma o generaci mladším australským producentkám Alex Hope a Catherine Marks. Pokouší se přitom o generační výpověď matky, která si prošla poporodními depresemi (Diagnosis), vychovává své děti (Ablaze) nebo předvídá na základě osobních zkušeností hroutící se postavení mužů v čele společnosti (Reckoning). A přestože jsou první recenze veskrze pozitivní, není to při vší úctě rozbuška, jež by jako před lety explodovala a probudila současníky z letargie.
Nesděluje nic zásadního. Jde o kolekci plnou nenápadných balad dokreslujících zranitelnou duši zpěvačky. Sympatické však je, že si Alanis zpívá jen o tom, o čem sama chce a po svém, i když je album vcelku chudé na hudební nápady. Nevyplouvají na povrch ani při opakovaném poslechu. Po letech paběrkování může být ale Morissette spokojená. V americkém žebříčku skončila její deska šestnáctá, mezi alternativními alby druhá a mezi rockovými dokonce zvítězila. Ve Velké Británii se vyhoupla na osmou příčku. Výsledek tak odpovídá obsahu i hledání nové cesty k fanouškům, která bývá vrtošivá, v případě ikonické Alanis však rozhodně ne podbízivá.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE