Amerikánka má singl i s klipem!

Amy´s Prayer je singlem Divadla ve filmu: Amerikánka Viktora Tauše.

Autorem a interpretem písně je Petr Ostrouchov, který v divadelním představení Amerikánka účinkuje po boku Terezy Ramba a Elišky Křenkové. Ostrouchova a Tauše spojuje dlouhodobá spolupráce na oceňovaných filmových a seriálových projektech, např.: Klauni, Rudý kapitán, Zahradnictví, Zrádci, Vodník, Modré stíny.

Petr Ostrouchov říká: „S Viktorem jsem zažil už hodně dobrodružství a Amerikánka patří na vrchol toho všeho. Hráli jsme ji v době divadelních zákazů v mnoha verzích, na mnoha místech – v kleci pro hyeny, na poušti, v opuštěném sanatoriu, na letišti… A ze všech těchto verzí Viktor s Aloisem Fišárkem sestříhali fantastický divadelní film. Amy’s Prayer je píseň, která je součástí představení už od počátku a klip jsme s Viktorem plánovali už dlouho. Je logické, že vznikl právě teď, u příležitosti Divadla ve filmu.“

Píseň „Amy‘s  Prayer“, jejíž text vychází z divadelní modlitby hlavní postavy Amerikánky, nahrál Ostrouchov se svou skupinou Blue Shadows, jejíž vznik je rovněž spojen s Viktorem Taušem – vznikla při natáčení hudby k jeho minisérii Modré stíny. Ostrouchov s touto sestavou hudebníků natočil obě poslední alba Vladimíra Mišíka.

„My guardian angel save my soul, the dark one too…

Na Amy´s Prayer, kterou vydává hudební vydavatelství Animal Music Petra Ostrouchova, se můžete podívat zde:

„Spolu s Davidem Jařabem a Janem Mikuláškem se v trilogii Divadlo ve filmu pokoušíme inovovat formát divadelního záznamu a redefinovat tak způsob snímání divadla. Prozkoumáváme možnosti interpretace divadla skrze film. Musí být divadelní záznam skutečně redukcí divadelního prožitku často až na hranici informace? Nebo je možné skrze kameru vzít diváka mezi herce a umožnit mu tak inscenaci prožít s veškerou emocí, kterou prožívají herci? Co když se kamera z role objektivního pozorovatele stane jedním z herců a prožitek divadla nezvykle dynamickým, ale i intimním zážitkem?,“ vysvětluje Viktor Tauš.

 

Sponzorováno

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se