Anna von Hausswolff – All Thoughts Fly

Anna von Hausswolff all thoughts fly

Název: All Thoughts Fly

Autor: Anna von Hausswolff

Vydavatel: Southern Lord

Stopáž: 43:00 

 

Barokní pop, jak je nazýván žánr, kterému se věnuje švédská hudebnice, zpěvačka a varhanistka (nutno zmínit, protože podíl tohoto nástroje je v její hudbě markantní) Anna von Hausswolff, je zpět. V podání této křehké, ale do jisté míry temné autorky nabírá hudba pokaždé trochu jiný směr. Co se týká jejího vývoje, dá se říct, že je s každou další deskou o něco temnější, ale ne lacině a prvoplánově. 

Novinka All Thoughts Fly nabízí v úvodní Theatre of Nature skutečně teatrální introdukci vycházející z klenutých varhanních motivů a akordů, jež postupně vrství atmosféru. Ta navozuje to, co je možné zažít při dalších skladbách. Vydat čistě instrumentální album plné droneových fragmentů a varhanních souzvuků, které znějí jako inovativní, není sice pro severské umělce již překvapivým počinem, ovšem dokázat touto hudbou oslovit, i navzdory její latentní depresi, je majstrštyk, jenž se povede málokomu. I přes zmíněný zmar, který je z desky cítit a vrývá se hluboko do podvědomí, lze občas zaslechnout i oslavný moment. Například v Sacro Bosco, kde jej mají na svědomí varhany. Píseň je inspirována zahradou Sacro Bosco ve střední Itálii, jež je známá jako „park nestvůr“, to kvůli přítomným skulpturám. Jedna z nich zdobí i obal alba. 

S varhanní emoční a dynamickou variabilitou umí Anna von Hausswolff pracovat. V následující Persefone je zase jejich zvuk komorně smuteční, je použit trochu jiný rejstřík a melodická linka je volnější. Sledovat vývoj této švédské umělkyně bude s jejími dalšími deskami jistě zajímavé. 

 

Gabriela Stašová

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE