Bert & Friends vydávají první singl „Night Rider“

1 credit Tino Kratochvil

Kapela Bert & Friends po třech letech vydává nový singl Night Rider. Novinku doplňuje netradičně animovaný videoklip a je prvním singlem z připravované desky, která vyjde na podzim. Rok 2024 bude pro Bert & Friends nabitý, k vydání nového alba kapela chystá 23. listopadu samostatný koncert v pražském Fóru Karlín.

Bert & Friends Night Rider:

Kapela je známá svou osobitou vizualitou, právě za videoklip si tak v roce 2021 odnesla Cenu Anděl. Nový klip je proto opět velmi unikátní. „Night Rider je emoce nočního jezdce. Původně jsem chtěl točit v Tokiu, ale nakonec jsme si to město vytvořili u kamarádů v kuchyni, a v mé kuchyni pak i Persii,“ popisuje frontman Albert Romanutti, který je tvůrcem klipu spolu s Adamem Kořínkem, Šimou Müllerovou a Terezou Balášovou. Bert & Friends nevydávají nové písně úplně často, velkou událostí tedy bude na podzim příštího roku vydání nové desky, která bude po několika singlech a EP jejich prvním dlouhohrajícím albem „Celá deska bude jako ostrov, kdesi, kam člověk může jet na výlet, anebo tam zůstat, jako třeba já,“ říká Albert.

Nabitý rok kapela zakončí 23. listopadu koncertem ve Fóru Karlín, kde novou desku pokřtí, a tradičně lze očekávat netradiční a osobitou událost. Půjde také o jediný sólo koncert kapely v roce 2024. „Koncert ve Fóru Karlín je pro nás velký jako slon,“ dodává Albert. Lístky jsou již nyní v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Bert & Friends si nedávno podmanili pražské Rudolfinum, kde vystoupili v rámci festivalu Prague Sounds s hudebním setem Klasirdo. Ve vyprodané Dvořákově síni se od diváků dočkali třikrát standing ovation.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE