Bez smokingu! – Je mi fajn

Bez smokingu je mi fajn

Debutové album, on-line i fyzický nosič, pětičlenné poprockové formace Bez smokingu! je určeno těm, pro které slovo zábava není podezřelé a netouží ze všech stran neustále poslouchat negativní zprávy. Trocha té bezstarostnosti a takřka kacířského konstatování „je mi fajn“ v titulní písni působí po sledování zpráv z domova i ze světa rozhodně úlevně. Stejně jako třeba lehce sexistická skladba Nová šéfová s jasným zvukem, nekomplikovaným aranžmá a hladkým kytarovým sólem. Je slyšet, že kapela se nesešla až ve studiu ve Vysokém Mýtě, ale je solidně sehraná. Navíc se případné trapnosti vyhýbá tím, že se nebere moc vážně, a má smysl pro nadsázku, když vyzývá, že fajnšmekři mohou zkusit odhalit v jejich textech odkazy na Járu Cimrmana a Karla Čapka. 

Stěžejní autory, zpěváka a textaře Jakuba Draka Kočího a kytaristu a převážného autora hudby Vlastu Šafáře, pak člověk nemůže brát vážně ani tam, kde by to možná chtěl, třeba v takřka sociálním blues Roboti. Bez smokingu! se netváří, že přicházejí s kdovíjak progresivní tvorbou, a zábavový ploužák Až se ráno probudím to využitím osvědčených postupů v hudbě i textu dosvědčuje. 

Příjemné překvapení si nechali na závěr, když po rozverném duchu skladeb Slušný gatěBolavý zuby, jež připomínají humor F. R. Čecha, naladili na vážnější notu v Ještě lítám. Tenhle povzdech stárnoucího rockera by mohl zaujmout starší, k melancholii tíhnoucí posluchače, než je ročník 1970 a mladší, které si už zabrali Chinaski nebo Marek Ztracený.

 

Bez smokingu!

Je mi fajn

VLASTNÍ NÁKLAD  31:00 POP ROCK, BLUES

ROMAN JIREŠ (ČTK)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE