Boží muka – Za humna

bozi muka za humna

S albovou prvotinou Za humna se o pozornost hlásí kapela Boží muka. Čtrnáct skladeb dáte v čase skoro třiapadesáti minut. První tóny desky jsou takové latino. A hned tady, v úvodní písni Popel, zjistíte, že Kamil Danda, autor a kytarista, má celkem slušný smysl pro humor. Černý. Při dalším poslechu začnete zvolna vnímat, že nálada jednotlivých skladeb je stejná. Ať se hraje, co se hraje, v libovolné aranži a tempu. To ale nutně nemusí kazit dojem z poslechu. 

Spousta věcí vyplave na povrch až při následných rundách. Třeba zvuk kláves. Někde je to takové nic v pozadí, co dohromady není slyšet. Pak ale přijdete na to, že kdyby opravdu slyšet nebyly, asi by to vadilo. Melodie jsou vystaveny tak, že občas zastříhám ušima a pátrám v paměti, leč ničeho se nedoberu.

Myslím, že se podařilo natočit cédéčko, které se dá poslouchat jak na dobrý den, tak i na dobrou noc. Chválím jak zúčastněné muzikanty, tak výsledný mix. Rádiím bych doporučil třeba Popel, Pumpařku nebo Komín. Poslední odstavec dopsán po procitnutí.

Interpret: Boží muka
Album: Za humna
Vydavatelství: Rockngo
Žánr: rock alternative
Stopáž: 52:53
Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec
Počet znaků:   1025 (max 1200)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE