CELESTE BUCKINGHAM & MATĚJ VÁVRA: Společná skladba a videoklip

Chci Te Chvili Mit0D0A Tu Frames 01481 mail

Celeste Buckingham a Matěj Vávra představují videoklip ke skladbě Chci tě chvíli mít tuNovinka „Chci tě chvíli mít tu“vyšla na albech Matěje Vávry („Mezi černou a bílou“) a Celeste Buckingham („Life“) vloňském roce. Začátkem října 2023 zveřejnili také videoklip. Ten, stejně jako samotná skladba, byl nahráván vedvou různých zemích, a umělci se ani při této spolupráci nesešli osobně.

Celeste Buckingham & Matěj Vávra – Chci Tě Chvíli Mít Tu:

Název skladby „Chci tě chvíli mít tu“a její text mohou mít různé významy pro různé lidi. Celeste a Matěj se shodují, že pro ně je to píseň o hudbě. Ta je jim vždycky oporou, na kterou se mohou spolehnout. „Skladba má mnoho významů. Pro někoho může být o vztahu mezi dvěma lidmi nebo o vztahu k nějaké vyšší síle. Pro mě je esencí obsahu písně hudba. Když dělám hudbu, jsem šťastný, mám všechno a hudba mě vezme na místa, kde mohu jen být a nepřemýšlet o věcech. Hudba je pro mě takový katalyzátor,“ řekl Matěj Vávrao skladbě. „Pro mě je to o lásce k hudbě. Vždy stojí při mně. A je to také o vnitřním přesvědčení, o tom, co nás drží nad vodou a provází náš celý život,“ dodala svůj pohled Celeste Buckingham.

Pro zpěvačku je to první skladba z alba „Life“v slovenštině či češtině po úspěšných singlech „Feel“, „Make Me“a „Another Life“.„Snažili jsme se víckrát natočit videoklip, ale vždy to kvůli něčemu padlo. Když se mi nyní Celeste ozvala, že pojďme to natočit, tak jsme to rychle dali dohromady a vyšlo to skvěle,“řekl Matěj Vávra. Celkem unikátní pohled na skladbu dal portugalský režisér, kterého zpěvačka našla přes sociální sítě. „Vždy se snažím pracovat se šikovnými lidmi. Není podstatné, zda jde o velké jméno nebo mladého člověka. Režiséra Michela De Freitase jsem našla přes lokální komunity zde na Madeiře přes sociální sítě. Doteď točil umělecké filmy a televizní reklamy. Napsala jsem mu zprávu, on odpověděl a za pár dní jsme spolu seděli u kávy,mluvili o videoklipu a za týden jsme jižtočili,“ prozradila Celeste Buckingham. O její styling a vizáž ve videoklipu se opět postaral Tomáš Tomšík.

Oceňuje, že režisér přinesl jiný, portugalský pohled na slovenský videoklip. „Celeste mu dala nápady a přeložila text skladby. To byla jedna z prvních věcí, kterou jsme chtěli, aby věděl. Společně jsme připravili scénář, a podle mého názoru to zvládl skvěle. Naněkoho, kdo má 19 let, je velmi šikovný,“ ocenil práci režiséra Matěj. „Byla to dost náročná výzva vytvořit hudební video v jazyce, který neznám. Nikdy předtím jsem nic takového nedělal… hlavně při záběrech, které natočili dva různí lidé,“řekl režisér Michel De Freitas.„Videoklip vznikl tak, jak i samotná skladba. Na dálku,“ řekla Celeste. „Nesetkali jsme se. A to se velmi podobá i samotnému nahrávání skladby. Když Celeste nahrávala na Madeiře a já na Slovensku.  Klip je tedy natočen stejným způsobem jako skladba. Jsem velmi šťastný, že to vyšlo a máme venku klip. Věřím, že se bude lidem líbit a posune skladbu dál do světa,“ řekl na závěr Matěj. Celeste Buckingham už teď plánuje další cestu domů. Její fanoušci se na ni mohou těšit od listopadu do zhruba poloviny prosince. Během tohoto období absolvuje několik koncertů a vystoupení.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE