Čtvrt na smrt nechávají ochutnat z nového alba „A furt to nestačí“

smrt

Pražská nefolková kapela Čtvrt na smrt představuje dvě ukázky z chystaného alba, které vznikalo od začátku loňského roku. Skladbu „Táhlá Á“ doplňuje časosběrným videoklipem, druhá novinka „Pohádka“ zase naplno využívá instrumentální možnosti kapely, která se od vydání debutového alba rozrostla o další dva členy.

Necelý měsíc před vydáním svého druhého alba „A furt to nestačí“ přichází Čtvrt na smrt se dvěma ukázkami, které dokumentují výrazový posun od debutového alba „Držím Ti pěsti“, a to nejen v instrumentalizaci. Časosběrný videoklip kapelního fotografa Josefa Beneše k písni „Táhlá Á“ zachycuje formaci na cestách, pódiích a v situacích, které výlety za dobrodružstvím rámují. Text a jeho rapové podání dokazuje, že žánrové odbočky jsou kapele vlastní stejně jako politická angažovanost a sociální kritika. Druhý singl „Pohádka“ naplno využívá nové nástrojové obsazení kapely a na rozdíl od prvního singlu neobsahuje žádné éterem zapovězené slovo a netají se tak rádiovými ambicemi.

Zpěvák, kytarista a autor většiny textů Jan Vacík k tomu dodává:

„My jsme taková nepravděpodobná sebranka roztržitejch muzikantů, kterým jde v první i druhý řadě o muziku a všechny ty věci okolo nám moc nejdou. Píšeme to tak, aby jako singl mohla skončit libovolná skladba z desky a pro Pohádku jsme se rozhodli vlastně proto, že jsme ji měli celou hotovou už loni v listopadu.“

Nové album nese název „A furt to nestačí“ a slibuje temnější atmosféru a propracovanější aranže. Produkci si pohlídala sama kapela, se zvukem pomáhal Kamil Danda, který desku také následně smíchal. O mastering se postarala stálice české scény Petr „Kakaxa“ Fleissig. Graficky nahrávku zpracoval Lukas Fiala, který je dalším z řady „nehrajících členů“ kapely, kteří ji pomáhají od samého začátku. Mezi ně patří také básník a spisovatel Jiří Charvát, který tentokrát přispěl slovy k písni „Autogramy“.

 „U nahrávání prvního alba „Držím Ti pěsti“ jsme se s Jirkou (bubeník Jiří Sejf), Žvejkem (baskytarista Jakub Hartmann) a Keiem (cellista Keishiro Mikawa) teprve poznávali a až na několik výjimek se jednalo o výběr z písní, které jsem sám napsal v uplynulých osmi letech. Tentokrát jde ale o nový materiál, který vznikal společně a výrazně ho ovlivnilo taky zapojení Dalíka (kytarista Dalibor Hrubeš) a Aničky (saxofonistka a flétnistka Anna Kurková). Texty určitě ovlivnila nálada ve společnosti způsobená covidem, ale nikdy by mě nenapadlo, že titulní verše:

lidi spolu válčí

a furt to nestačí

dostanou těsně před vydáním takhle strašlivej rozměr. O invazi na Ukrajinu jsme se dozvěděli v nahrávacím studiu několik hodin poté, co jsme to celé po více než roce dodělali a začali slavit…,“ pokračuje dále kapelník.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE