DANY MOMENT: Frap-rockeři, kteří hráli před “Papričkami”, vydávají nový singl

image00001

Když Denis Kolek představil skladbu poprvé klukům v zkušebně v akustické verzi, všichni se shodli na tom, že z ní může být hit. „To člověk cítí, jestli je to písnička s potenciálem vytvořit boom v sezóně, případně se může nenápadným tempem udržet po generace,“ říká o novince Stále sa pýtam (pozn. Stále se ptám) kapela Dany Moment.

Dany Moment – Stále sa pýtam:

Čtveřice talentovaných hudebníků, jmenovitě Denis Kolek (zpěv), Michal Sluštík (kytara), Alex Šulavík (bicí) a Marek Jurčík (baskytara), je příjemným osvěžením na slovenské hudební scéně. Jejich novější písně jsou důkazem, že léta dřiny přinášejí své ovoce a postupně se stala formací, pro kterou jsou prvoplánovost, snaha zaujmout za každou cenu či nedostatek kreativity neznámými pojmy.

Dát city na papír

„Ke skladbě Stále se pýtam mě vážou obzvláště silné citové vazby. Její první verše jsem napsal na začátku mého vztahu se Sarah, která je mou snoubenkou a za pár měsíců se stane i manželkou. V lednu letošního roku to budou 4 roky, odkdy jsme spolu. V písničce popisuji pocity, které jsem prožíval, když jsem ji potkal, jakož i okolnosti, které se v té době udály. Naše první setkání se odehrálo u Sarah doma, pod jejím oknem u záhonu růží, kde padl první polibek. Pocity byly sice rozmanité, ale vzájemně propojené. Na jedné straně se ve mně objevila nejistota, kterou vyjadřuje i název písně Stále sa pýtam, na druhé straně pak touha po lásce, vztahu a společné budoucnosti,“ konkretizuje doslova zásadní momenty k napsání písně Denis.

Navzdory silným emocím ale zpěvák zastává tvrzení, že všeho moc škodí, a proto se snaží v textech udržovat rovnováhu. „Když přijde inspirace, nemůžu si pomoci a musím psát. Byly chvíle, kdy jsem se snažil potlačovat impulsy a nepsat tolik o lásce, avšak to mi neprospívalo. Potlačoval jsem tím v sobě další nápady, které se ve mně skrývaly,“ přiznává zkušený hudebník a doplňuje, že každý nový nápad otevírá nové dveře a posouvá ho vpřed. Netřeba se tomu bránit.

Jinou ženu si u sebe nedokázal představit

Videoklip k písni Stále sa pýtam měl pod palcem Erik Balla, se kterým Dany Moment spolupracuje od začátku. Detaily (nejen) z natáčení už prozrazuje Denis: „Těším se, že nás osud spojil. Erik byl i tvůrcem scénáře, a přestože jsme chtěli původně cestovat do Paříže, situace se komplikovala, proto jsme se rozhodli pro jinou alternativu. Jsem Beran a umím být tvrdohlavý, takže jsem trval na tom, aby ve videoklipu ztvárňovala ženskou postavu Sarah. Neuměl jsem si představit, že by roli mé lásky hrála jiná, cizí herečka. Záleželo mi, aby všechny polibky, pohledy a doteky byly autentické,“ ozřejmuje talentovaný zpěvák a dodává, že vzhledem k jejich blížící se svatbě by se nerad díval na intimní scény s cizí ženou. „Ačkoli to beru profesionálně a do budoucna je i všechno možné, chtěl jsem to teď takhle,“ usmívá se při vzpomínce na nedávné zážitky před kamerou.

Menší indispozici zastřeli na jedničku

Až dva z celkem tří natáčecích dnů Denisa a Sarah potrápily horečky. O to větší důraz se kladl na jejich herecké vlohy, jelikož zamaskovat nemoc nebývá vůbec jednoduché. No podařilo se. „Dnes je mi to už vtipné, protože vím, jak jsme se v tu chvíli cítili. Přesto jsme se snažili užít si každou minutu. Byly tam také velmi romantické chvíle, kdy jsme místy zapomínali, že vůbec točíme klip, jako například během večeře v luxusním hotelu Ginopark. Navštívili jsme také provoz Olympia a zahráli si společně kulečník či provoz RiverSide, kde jsme ochutnali pravou neapolskou pizzu,“ pochvaluje si zpěvák.

Denis nepopírá, že tato skladba, Stále sa pýtam, i videoklip mají pro něj obzvlášť velkou citovou hodnotu. Tak jako on, i všichni členové se radují ze vzájemné symbiózy příběhu, hereckých výkonů a propojení s kapelou, které je nepřehlédnutelné.

„Jsem zvědavý na reakce veřejnosti a doufám, že se jim skladba i klip budou líbit. Mám radost z opětovné spolupráce s naším producentem Ľubomírem Mazákem. Ľubo je bezkonkurenční v tom, jak dokáže uchopit klíčový moment vzniku písně, podívat se na ni z pohledu finální perspektivy a vložit do ní kus sebe, vlastní kreativity a nepřehlédnout sebemenší detail. Každý rok se posouváme dál, přicházíme s novou tvorbou, nápady a jsem vděčný za prostor, který dostáváme. No hlavně, že vše postupuje maximálně přirozeně, bez tlačení na pilu. Tak je to správné, tak by to mělo být,“ uzavírá s radostí v hlase Denis Kolek.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE