Debutový klip skupiny Take Shelter si vybrali ich fanúšikovia

Take Shelter vydal svoj prvý videoklip  s názvom „Tired Man“.  Počin parametrálne rozlišný od väčšiny slovenských kapiel. Post – grunge s alterantívnymi prvkami prerastený melancholickou atmosférou nie je častým tovarom na pultoch slovenskej tvorby. Pomerne neznáma kapela je tak určite vítaným artiklom. Nejedná sa pritom o novú kapelu, ale o bandu ktorá  dozrela a  ponúka naozaj vydarenú ochutnávku „ Tired Man“.
Trenčianska kapela existuje viacero rokov, s postupnými personálnymi zmenami na jednotlivých postoch. V súčasnom obsadení kapela funguje jeden a pol roka. Doposiaľ nahrali viacero skladieb v podobe demonahrávok, „ Tired man“ je však prvý singel z profesionálneho štúdia.  Kapela nahrávala začiatkom roka 2017 v štúdiu Randal Group pod producentským vedením Jimiho Cimbalu. „Bol to pre nás všetkých celkom intenzívny zážitok, hoci nahrávanie netrvalo dlho. S výsledkom sme veľmi spokojní“, povedali členovia kapely.  Vytvorenie videoklipu zverila kapela  Mirovi Jazudekovi a nechala mu úplne voľné ruky – výsledkom je tri a pol minúty farebnej psychedélie. „Video aj text skladby sú nekonkrétne, majú zdieľať skôr emócie než posolstvá. Konkrétnejšia je naopak hudba ktorú robíme – či už ide o rify,  rytmiku alebo melodické linky“,
Výber skladby pre debutový videoklip nebol náhodný – kapela poprosila fanúšikov na svojej Facebookovej stránke, aby z piatich skladieb (nahratých live na 8 stôp v skúšobni) vybrali jednu, ktorá sa nahrá v profesionálnom štúdiu a vznikne k nej videoklip.  Výsledky boli hraničné, ale najviac hlasov dostal Tired man. „Máme dosť rôznorodé pesničky. Dá sa povedať, že po zhruba 3 až 4 nových pesničkách sa v tvorení vždy posunieme trochu iným smerom. Nehľadiac na preferencie našich fanúšikov však máme pocit,  že táto skladba autenticky odráža bod, v ktorom sa kapela teraz nachádza a kam by sa mohla uberať. Hoci názov singlu by mohol evokovať opak, my teraz pociťujeme entuziazmus z šancí, ktoré sa nám na horizonte rysujú :-)„ dodal basgitarista kapely Braňo Moťovský.
Take Shelter sú bubeník, basgitarista, gitarista a spevák (s druhou gitarou) s širším vekovým rozptylom.  „Hudba aj štýly sa obmieňajú v časovej sínusoide – a my štyria sme sa v nich teraz skrátka stretli!“.  Ako väčšina kapiel, majú problém sa žánrovo ohraničiť –  grunge, rock, gotická alternatíva, indie, nu-metal……… gitary sú rytmické, často tvrdšie, spev ale emotívny, so smutne rozvoľnenými melódiami. Texty sú síce abstraktné, podporujúce emócie skladieb, pritom dávajú možnosť a priestor na utváranie vlastného pocitu poslucháča.
Kapela Take Shelter má za sebou klubové vystúpenia na Slovensku a v Čechách, v minulom roku festival  Žákovic Open. V tomto roku plánujú vydať EP a ďalší videoklip. A koncertovať !
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=22TJIlBizG4[/youtube]  

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE