Do MeetFactory má namířeno britská kapela The Charlatans

Když se řekne The Charlatans, vybaví si pravděpodobně pamětníci písně jako The Only One I Know nebo One To Another a devadesátá léta. Kapela ale není jen nějakým připomenutím minulých časů. Je aktivní i v současnosti, což dokládá vloni vydaným albem Different Days. Skladby z něj, ale i ze své dávnější historie, má jistě připraveny i na nadcházející pražské vystoupení. Ve středu 21. února se totiž představí v klubu MeetFactory.
The Charlatans mají na kontě za dobu své existence třináct studiových alb. To zatím poslední, zmiňované Different Days, vyšlo dvacet sedm let po vydání úspěšné albové prvotiny kapely s názvem Some Friendly. Samozřejmě, že jejich hudba za ten čas zaznamenala určitý vývoj. Není kolem nich už takový humbuk, jako býval  v dobách jejich útoků na špičky britských hudebních žebříčků, ale jejich tvorba je stále vesměs kladně přijímána (a alba, koneckonců, se do té Top 40 ve Velké Británii dostala vždy).
Na scéně MeetFactory se před nimi představí indie rockoví pražští (přesto však z podstatné části britští) The Silver Spoons.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4ddHHRZxNAw[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE