Donnie Darko – Yesterdays

Donnie Darko YESTERDAYS

V prosinci se na digitálních platformách objevilo debutové album indierockové (či alt-rockové, chcete-li) plzeňské kapely Donnie Darko. První deska bývá v existenci skupin zpravidla určitým předělem, jednou z dosažených met. Byť u Donnie Darko nejde o žádnou začátečnickou partu (soubor existuje od roku 2013), může to tak být i v jejich případě. Možná právě to, že za sebou mají už nějaký ten rok společného hraní, koncerty na velkých domácích festivalech i v nejrůznějších evropských městech a zemích, přispívá k celkovému sebevědomému vyznění alba. 

V hudebním pojetí Donnie Darko má výrazné místo kytarový indie rock, zapřít nelze ani nepřeslechnutelné názvuky grunge. Někde se posluchači vybaví třeba Foo Fighters, jinde možná i Dinosaur Jr., ale tyto vlivy jsou uchopeny vcelku podnětně a přetaveny do potřeb a představ kapely. Kolekce jedenácti skladeb vznikala několik let. 

Snad i díky tomu je poměrně pestrá a představuje několik tváří Donnie Darko. Od ostřejší energické, vpřed uhánějící Hurtbeat až třeba k tak trochu nedbale elegantně (právě ve stylu zmiňovaných Dinosaur Jr.) plynoucí Always s opakujícím se ústředním kytarovým motivem i lehce nezúčastněným výrazem vokálu. Přesto deska nepůsobí rozdrobeně a nefunkčně. Je to příjemná nahrávka pro rockového fanouška mimo domácí rockový mainstream. A to, že v poslední písni hostuje Radek Škarohlíd z Hentai Corporation, je už jen taková finální pikantérie.

 

Interpret: Donnie Darko

Album: Yesterdays

Vydavatelství: vlastní náklad 

Žánr: indie rock

Stopáž: 41:30

Autor recenze: Milan Slezák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE