Druhá tráva oslaví 33 let svými největšími koncerty

Druha trava promo foto 2022 (Dušan Tománek)
Na svém kontě má 20 alb, její členové jsou několikanásobnými držiteli ceny Anděl a v roce 2021 frontman Robert Křesťan dokonce vstoupil do Síně slávy. Řeč je o kapele Druhá tráva, která letos slaví 33 let na scéně. Skupina si výročí připomene dvěma výpravnými koncerty. Ve čtvrtek 5. prosince odehraje svůj zatím největší samostatný koncert v pražské Foru Karlín. O den později, 6. prosince, pak zamíří do brněnského Mahenova divadla. Vstupenky jsou v předprodeji pro brněnský koncert na webu ndbrno.cz a pro Prahu v sítích Ticketportal a Ticketmaster. O podobě playlistu budou moci rozhodnout fanoušci na webových stránkách a Facebooku Druhé trávy.
 
Přípravy na oba koncerty kapele zaberou celý rok. Druhá tráva na nich využije projekce a stage design, na kterých spolupracuje s VJkou a animátorkou Lindou Arbanovou. Sestavu na obě show navíc posílí o další hráče a hosty. „Jejich jména však budeme zveřejňovat postupně,“ říká manažer kapely David Němeček.  
 
Fanoušci Druhé trávy se do příprav obou koncertů mohou zapojit už nyní. Skupina na svém facebooku a webu spouští anketu, ve které mohou hlasovat, co by na nich chtěli slyšet. „Robert Křesťan předvybral více jak devadesát skladeb. Jsou tam i takové, které kapela dlouho nebo dokonce vůbec nikdy naživo nehrála. Každý může vybrat pět svých oblíbených,“ vysvětluje Němeček.

Druhou trávu po celou dobu existence charakterizují dva výrazné znaky autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně absolvovala turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti, jako jsou Peter Rowan, Tony Trischka nebo Charlie McCoy.  

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

ABBA zázraky se dějí

Člověk aby pomalu zase začal věřit na zázraky. ABBA je zpátky a pro ty, kdo by pořád ještě nevěřili, jsou venku dvě zbrusu nové písně, kompletní album je za dveřmi a koncertní turné, jež tahle planeta ještě nezažila, také. Je to vpravdě triumfální návrat. TEXT: MILAN MENČÍK FOTO: UNIVERSAL MUSIC Kapela sice nikdy definitivně svou činnost neukončila,…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE