EDITORIÁL Listopad 2022

Doba Marka Ztraceného

Zpěvák Marek Ztracený již několik let vyvolává mezi hudebními fanoušky i odborníky diskuse. Jedni mu přejí, jiní nikoli a argumentů mají obě strany dost a dost. Když v roce 2008 vyšlo jeho první album Ztrácíš se stejnojmenným singlem, věštila se mu dobrá budoucnost. S druhou deskou Pohledy do duše už to tak zřejmé nebylo a zpěvák se… ztrácel. 

Jenže v roce 2014 zastoupil na Kryštof kempech, akci skupiny Kryštof, na kterou chodily mraky lidí, tehdy vážně zraněného Michala Hrůzu. A uspěl. O rok později vydal své čtvrté album Pády, dostavily se poměrně příznivé recenze a ruku v ruce s tím i rostoucí zájem diváků. Zpěvák se tedy nadechl a chytil příležitost za pačesy. Od té doby oblažuje popový svět co chvíli nějakým současným hitem a publikum si ho tak oblíbilo, že mu v minulých letech dovolilo svou přízní vystoupit dvakrát vždy opakovaně v pražské O2 areně. Připomeňme, že se do této haly vejde na koncert nějakých plus minus patnáct tisíc lidí. 

Obdivuhodný příběh Marka Ztraceného ale pokračuje dál. Loni převzal po Karlu Gottovi první pozici v anketě popularity Český slavík a letos ohlásil koncert na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Plánoval ho již delší čas, nicméně nejspíš nepočítal s tím, že jej vyprodá za hodinku. Ihned přidal druhý a k tomu, aby i na ten diváci vstupenky vykoupili, bylo třeba hodinek dvou. A tak přišel Ztracený se třetím termínem. 

Jistě, čelil kritice za to, že se toto vystoupení odehraje před tím, které bylo původně naplánované jako první, a tak ti nejvěrnější přijdou o své privilegium vidět ho v Edenu jako první. Tahle diskuse ale za pár dnů zmizí a zůstanou jen základní fakta. 

Marek Ztracený udělal rekord. Jako první český zpěvák naplnil po třikráte svůj koncert na fotbalovém stadionu. Na jeden se vejde nějakých dvaatřicet tisíc lidí, takže když budeme vycházet z toho, že se vyprodá i třetí termín, máme co do činění s okamžiky, jež vstupují do české hudební historie. A nic s tím neudělá ani to, že Marek Ztracený není ta hvězda, kterou si řada hudebních fanoušků, odborníků i muzikantů v čele české pop music představuje. 

Jaroslav Špulák

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<