EDITORIÁL Prosinec 2022

Jaroslav Spulak

Hvězdy se houfujou

V letošním roce se v mnoha případech splácely dluhy. Světové hudební hvězdy dorazily na mnohá místa světa ve druhém třetím termínu, protože jim nedávná pandemie nedovolila naplnit ten první. Vřelo to i u nás, například v červnu bylo možné na různých místech v tuzemsku vidět velká jména prakticky neustále a zajímavé jistě je, že byť se pořadatelé strachovali o to, co udělá s kupní silou hudbychtivého obyvatelstva ekonomická krize, která na tuhle zemi dopadla po začátku ruského válečného vpádu na Ukrajinu, nakonec byly výsledky v tomto ohledu příznivé. 

Ví se to, svět je globální a každý se hned všechno dozví. Jistě i proto se v posledních dnech hromadí oznamy, které říkají, kdo všechno do České republiky přijede a kde všude bude hrát. Vře to na scéně klubové, vře to na scéně sálové a také stadionové, bez ohledu na to, zda jde o stadiony kryté či otevřené.

Hudební fanoušci již vědí, že se u nás v roce 2023 zastaví mimo jiné The Weeknd, Pantera, Maroon 5, Mötley Crüe, Def Leppard, Deep Purple, Hollywood Vampires, Roger Waters, Scorpions, Iron Maiden, Sting, ale také The Residents, Pentatonix, The Lumineers, Shawn Mendes nebo Louis Tomlinson, na festivalech Muse, Slipknot, White Lies, Editors a další. A budou hrát nejenom v Praze, leč někteří zavítají do Pardubic, jiní do Brna, dojde i na dvoudenní festival ve Slavkově. 

Plány jsou velké. Pořadatelé tradičně tlačí svá oznámení do doby předvánoční, to aby lidé nakupovali vstupenky jako dárky. Jejich ceny totiž z pochopitelných důvodů vzrostly, a platí-li stále, že se při nákupu dárků pod stromeček na nějakou tu kačku nehledí, je to příležitost, jak poslat do světa pár slušných tisícovek vstupenek. 

Přeji nám všem, aby všechny krize, které teď na tomhle světě jsou, skončily co nejdříve a aby stejný svět byl zase ideálním místem pro život a hudbu k němu. Za všech okolností přeji čtenářům šťastný, veselý a zdravý rok 2023.

Jaroslav Špulák

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE