Festival Benátská! s Impulsem

impuls

Dvě stovky na „Benátské“ aneb nejstarší český mainstreamový festival se po dvouleté pauze vrací ve znamení oslav kulatých výročí československých legend.

Po dvou letech nucené pauzy se v plné síle vrací liberecký festival Benátská! s Impulsem, který příští rok bude sázet na prověřené hvězdy tuzemské hudby, a zároveň oslaví významná jubilea největších legend československé rockové muziky. Kulatiny oslaví Olympic, jeho frontman Petr Janda, Arakain i Paľo Habera se skupinou Team.

„Čtvrtek, první festivalový den, nabídne společnou festivalovou oslavu šedesátin české rockové legendy skupiny Olympic a čtyřicátin metalové kapely Arakain. Věříme, že příští rok zaznamenáme čtvrteční návštěvnický rekord zvlášť, když Petr Janda bude v roce 2022 slavit své osmdesátiny,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

„S Petrem Jandou i kluky z Arakainu nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Právě při návštěvě Petra v mojí advokátní kanceláři nás napadla myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na našem festivalu. A Jirka Urban z Arakainu s tím hned souhlasil. Bude to naprosto unikátní událost, která se již nebude nikde opakovat,“ vysvětluje spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

„Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo, že si oslaví Olympic výročí s Arakainem. Fakt se na to upřímně těším. Arakain je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jim předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman kapely Olympic Petr Janda.

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali s naším žánrem, říkali jsme si, že bychom chtěli aspoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky a ke stálicím, jako je zrovna Olympic, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady ‚jedno století rocku‘. Budeme se moc na to těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi“, říká frontman skupiny Arakain Jiří Urban.

Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer. Na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou Team, která letos také slaví kulatiny v podobě 40 let od svého založení. Pro samotné fanoušky kapely to bude po několikaletém nuceném půstu skvělá příležitost, protože skupina Team vystoupí v roce 2022 maximálně na třech koncertech.

„Nesmírně si vážíme toho, že velké československé hvězdy přijaly naši nabídku a zahrnuli náš festival do oslav svých tak významných výročí. Bereme to jako ocenění naší práce i jejich respekt k našim věrným fanouškům, kteří nás v době nuceného nekonání festivalu velmi podrželi a patří jim náš největší dík,“ dodává Petr Pečený.

Na festivalu se také představí další kapely jako Škwor, Traktor, Vypsaná fixa nebo písničkář Pokáč. Další kapely budou organizátoři postupně potvrzovat a uveřejňovat. Benátská! s Impulsem patří mezi festivaly, které si velmi zakládají na udržovaném prostředí s kvalitním zázemím. Proto často bývá dokonce nazýván jako jeden z nejčistších festivalů, který je vhodný pro celé rodiny. Vyniká též dostatkem parkovacích ploch a výbornou obslužností hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Ze zmíněných parkovišť se návštěvníci dokonce budou moci následně dopravit do areálu populárním festivalovým vláčkem. Všemi těmito superlativy se festival může pyšnit díky fungující spolupráci a podpoře od města Liberec a také od vedení Libereckého kraje.

„Jsem rád, že se po odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět do Libereckého kraje vrací jedna z největších českých hudebních přehlídek – festival Benátská!, který již po řadu let patří neodmyslitelně ke zdejšímu regionu a šíří jméno našeho kraje doma i v cizině. Návštěvu festivalu lze spojit i s turistickými zážitky. Liberecký kraj se může pochlubit mnoha lákadly. Jsou to historické
i technické památky, ale také spousta přírodních zajímavostí. Pokud si najdete čas prohlédnout si náš region zblízka, věřte, že nebudete litovat,“ uvádí
hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Z ohlasů mnoha lidí vím, že tento největší a nejvýznamnější hudební festival na území našeho města
a kraje, fanouškům velmi chybí. Proto chceme pořadatelům vyjít maximálně vstříc a hledat takovou formu spolupráce, díky níž se po vynucené pauze dostane opět do formy. Věřím, že jeho další ročník svou dramaturgií osloví minimálně stejný počet hudebních fanoušků jako v minulých letech,“
 doplňuje primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

„Rádio Impuls, dlouholetý významný partner festivalu, nebude zahálet ani v roce 2022. Jako již tradičně připravíme na čtvrtek Mejdan rádia RockZone 105,9 a bohatý koncertní program v obřím Hudebním stanu Rádia Impuls pro nadcházející dny. Návštěvníci nepřijdou ani o legendární večírky, které po skončení koncertních programů budou bavit nespavce do brzkých ranních hodin,“ slíbil generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák.

Festival se tradičně také zaměřuje na zajímavou regionální gastronomii. Chybět nebude ani oblíbená festivalová vinárna a pivnice. To vše bude doplňovat i bohatý doprovodný program, kterému se v poslední letech daří oslovit celé rodiny. Organizátoři také počítají i se zajištěním co nejlepších podmínek pro bezbariérový přístup. V nádherném prostředí pod majestátní siluetou Ještědu se tady mají fanoušci opět na co těšit.

Více o Benátská! s Impulsem

Benátská! s Impulsem je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z československé rockové scény. Benátská! každoročně přiláká desetitisíce fanoušků hudby.

Po vynucené dvouleté pauze se na Benátské! představí celá plejáda hudebních matadorů a tradičně také spousta mladých kapel. Benátská! začíná každý ročník „večírkem pro nedočkavé“, který probíhá ve čtvrtek a pokaždé se jedná o skvostný zážitek s překvapením. O letošní hudební zážeh se postará Olympic a Petra Janda, který na festivalu oslaví jak své kulatiny, tak kulatiny Olympicu. Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer. Na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou Team, která letos také zároveň slaví kulatiny v podobě 40 let od svého založení.

Pro děti je připravená stage pro mladé a díky bohatému doprovodnému programu se organizátorům daří naplňovat ambici rodinného festivalu. Festival se pyšní bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská! bývá právem nazývána nejčistším festivalem. Organizátoři pamatují i na možnost kvalitního a rozmanitého stravování. Samozřejmě nechybí ani festivalová pivnice a vinárna.

Návštěvníci vždy ocení dostatek parkovacích ploch stejně tak jako výbornou dopravní obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Ze zmíněných parkovišť se návštěvníci dokonce budou moci následně dopravit do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.

Více na: http://www.benatska.cz/

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE