Glass Animals si utrhli kus ze svého koncertního koláče

Jakoby se promotéři předháněli, kdo přiveze během letošní klubové sezóny do Prahy lepší kapely. Ač je za to většina hudbychtivých jistě vděčná, úterý 8. listopadu bylo pro mnoho lidí utrpením. Ten večer se v Praze sešlo hned několik skvělých hudebníků vč. Placebo, Jamieho T, či 65daysofstatic. I v této konkurenci se ale britským Glass Animals povedlo vyprodat klub Roxy a dostat přítomné do varu.
Po intru v podobě Premade Sandwiches se zpěvák Dave Bayley začal na pódiu svíjet v líbivých tanečních kreací za úderných rytmů Life Itself z posledního alba How To Be a Human Being, které vyšlo letos v srpnu. I přesto, že na tanečním parketu v Roxy nebylo téměř k hnutí, vytvořila si kolem sebe většina fanoušků prostor a během Black Mambo už se pohupoval celý sál.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x2Kwos_oWSc[/youtube] Díky bezohlednosti některých přítomných se nedalo v sále za chvíli dýchat a cigaretový kouř se rozpínal prostorem. I tak si ale posluchači notovali s Davem většinu skladeb. Téměř napůl zazněly písně z nového alba i ze starší desky Zaba. Krom již zmíněné Black Mambo například Gooey, Hazey či Walla Walla. Kapela se nezdržovala žádnými dlouhými průpovídkami a valila do lidí jedenu silnou melodii za druhou. Season 2 Epizode 3, Cane Shuga, Toes, The Other Side of Paradise, Youth. Tahle britská čtveřice prý skládá texty založené na pravdivých příbězích svých fanoušků, což je mnohdy velmi těžko uvěřitelné, ale pokud tomu tak skutečně je, tak klobouk dolů.
Po závěrečné Pools posunuli fanoušci svůj jekot a křik ještě o oktávu výš a přivolali kapelu zpět k přídavku v podobě coveru od Kanye Westa Love Lockdown a závěrečné tečce Pork Soda. Dave během přídavku seskočil do publika, prošel se napříč taneční plochou ke zvukaři, kde chvíli zpíval a pak, jako by se nechumelilo, zas zpět na hlavní pódium. Co na tom, že některé fanynky možná během této části koncertu omdlévaly. Zpěvák si dál držel nadhled. Pohoda. Kamarád do deště.
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE