Glass Animals si utrhli kus ze svého koncertního koláče

Jakoby se promotéři předháněli, kdo přiveze během letošní klubové sezóny do Prahy lepší kapely. Ač je za to většina hudbychtivých jistě vděčná, úterý 8. listopadu bylo pro mnoho lidí utrpením. Ten večer se v Praze sešlo hned několik skvělých hudebníků vč. Placebo, Jamieho T, či 65daysofstatic. I v této konkurenci se ale britským Glass Animals povedlo vyprodat klub Roxy a dostat přítomné do varu.
Po intru v podobě Premade Sandwiches se zpěvák Dave Bayley začal na pódiu svíjet v líbivých tanečních kreací za úderných rytmů Life Itself z posledního alba How To Be a Human Being, které vyšlo letos v srpnu. I přesto, že na tanečním parketu v Roxy nebylo téměř k hnutí, vytvořila si kolem sebe většina fanoušků prostor a během Black Mambo už se pohupoval celý sál.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x2Kwos_oWSc[/youtube] Díky bezohlednosti některých přítomných se nedalo v sále za chvíli dýchat a cigaretový kouř se rozpínal prostorem. I tak si ale posluchači notovali s Davem většinu skladeb. Téměř napůl zazněly písně z nového alba i ze starší desky Zaba. Krom již zmíněné Black Mambo například Gooey, Hazey či Walla Walla. Kapela se nezdržovala žádnými dlouhými průpovídkami a valila do lidí jedenu silnou melodii za druhou. Season 2 Epizode 3, Cane Shuga, Toes, The Other Side of Paradise, Youth. Tahle britská čtveřice prý skládá texty založené na pravdivých příbězích svých fanoušků, což je mnohdy velmi těžko uvěřitelné, ale pokud tomu tak skutečně je, tak klobouk dolů.
Po závěrečné Pools posunuli fanoušci svůj jekot a křik ještě o oktávu výš a přivolali kapelu zpět k přídavku v podobě coveru od Kanye Westa Love Lockdown a závěrečné tečce Pork Soda. Dave během přídavku seskočil do publika, prošel se napříč taneční plochou ke zvukaři, kde chvíli zpíval a pak, jako by se nechumelilo, zas zpět na hlavní pódium. Co na tom, že některé fanynky možná během této části koncertu omdlévaly. Zpěvák si dál držel nadhled. Pohoda. Kamarád do deště.
 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<