Greg Dulli – Random Desire

greg dulli random desire

Interpret: Greg Dulli

Album: Random Desire

Vydavatelství: BMG 

Žánr: rock

Stopáž: 36:50

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Greg Dulli, zpěvák a kytarista, známý především jako lídr skupin The Afghan Whigs a The Twilight Singers, připravil pro letošek sólovou desku. K takovému kroku se muzikant zpravidla odhodlá, když se mu v šuplíku hromadí materiál, který se do repertoáru jeho kapely až tak nehodí, anebo když si chce zkusit trochu jiné žánry. Oboje může být nakonec zčásti pravda. V desítce nahraných skladeb vedených většinou v mírnějším tempu se lze dočkat typického Dulliho vokálu, jenž do písničky dokáže přidat jistý soulový nádech, stejně jako rockově zabouřit. A co se týká celkového vyznění, v některých pasážích prostě jeho kapely stejně cítíte. 

Zároveň album působí jako nahrávka zkušeného muzikanta, který si v životě prošel ledasčím. Je to takové ohlédnutí. Deska je příjemně potemnělá svou náladou, již se Dullimu občas povede dostat až do hypnotické roviny (výtečná A Ghost). Album je také svým způsobem křehké, jako osobní výpověď (však je  Greg Dulli autorem celého materiálu). Je to hudba do soumraku. 

Kdosi přirovnal některé jeho písně k filmovému romantickému thrilleru a zdá se, že právě to by mohla být charakteristika aktuální desky (stačí si třeba jen připomenout moment, kdy v závěru songu Lockless dojde na vstup dechových nástrojů). Jenom snad, že místy by se nejspíš točilo ještě „jen“ černobíle. Nic, co by snad určovalo budoucí hudební trendy, na albu nenajdete, ale poctivá deska na více poslechů to je zcela určitě. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE