Houpací koně mají pro ty, co ztratili směr, Náhradní území

Nový singl s názvem Náhradní území představují ústečtí Houpací koně. Od poslední studiové nahrávky kapely — Desolation Peak — uběhly necelé tři roky. Houpací koně se s albem inspirovaným Jackem Kerouacem pomyslně rozloučili hned dvakrát. Nejdříve formou záznamu koncertu z broumovského Soulkostela, při kterém skladby nejen z Desolation Peak předvedli v akustické podobě, před dvěma měsíci pak hudebním videem Davida Mencla k příznačně pojmenované skladbě So Long. Nastal čas nových věcí.

„Když jsme na Everestu zpívali o tom divným dystopickým snu, že i slunce má zákaz vycházení, ani ve snu nás nenapadlo, že za pár let to bude skoro pravda. A tak aby nás nespolkla tma, udělali jsme o tom písničku – jaký je to se vracet domů a jak je důležitý neztratit směr, protože o moc víc toho člověk nemá. Mít se kam vrátit,“ popisuje nový singl Náhradní území zpěvák a kytarista Jirka Imlauf.

Nahrávka je po jedenácti letech první bez producentského dohledu Jana Brambůrka (Spacey Sound), který s kapelou tvořil její zvuk od alba Hotel Palace. Pod singlem nahraným v „domácích kulisách“ předlického Tajného studia se tentokrát společně s Houpacími koňmi podepsal hudebník a producent Tomáš Tkáč z labelu Divnosti a kapel něco něcoPris.

Náhradní území vychází jako digitální release s artworkem tvořeným fotografií Terezy Kunderové. K poslechu je na známých streamovacích platformách a Bandcamp profilu kapely. Houpací koně jím také obrazně sfoukli svíčku na svém třicítkovém narozeninovém dortu.

 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA