HUDBA PRAHA se dočkala vydání svého významného alba Maelström na vinylu

5054197569227 Hudba Praha Maelstrom 30th Anniversary0D0A Remaster

Maelström je jedno z nejvýznamnějších alb skupiny Hudba Praha a patří mezi zásadní domácí alba 90. let. Nyní vychází v remasterované podobě na vinylu. Reedice druhého studiového alba skupiny Hudba Praha vychází k 30. výročí svého vzniku. Obsahuje nezapomenutelné písně jako Máma táta nebo Pal vocuď.

Skupina nahrála Maelström ve složení: Michal Ambrož (kytara, zpěv, kapelník), Bohumil Zatloukal (kytara); Vladimír Zatloukal (kytara), Jan I. Wünsch (baskytara, zpěv), Ludvík Eman Kandl (bicí, zpěv), Karel Malík (saxofon, zpěv), Daniela Starhonová-Čelková (zpěv), Jarmila Jamajka Koblicová (zpěv).

„Když zalovím v paměti ve vzpomínkách na vznik alba Maelström, objeví se mi nevytopené Roxy, kde jsme písně nahrávali komplet i se zpěvem naživo tak dlouho, až to kluci ze Sona odsouhlasili. Nakonec naše zkřehlé prsty ani nejsou v nahrávce poznat, hlasy se zahřály panákama. Dopadlo to dobře, ale dnes si těch 10 nad nulou ani nedokážu při nahrávání představit. Jsem rád, že vzniklo LP, ať se líbí a prodává!“, vzpomíná na natáčení a vinylu žehná Vladimír Zatloukal.

Autorem většiny skladeb je nedávno zesnulý Michal Ambrož, pod zbývajícími jsou podepsáni J. H. Krchovský, Jan I. Wünsch, Zdena Pištěková, Markéta Ambrožová, Ludvík E. Kandl a Jaromír Palme. Autor obalu, nehrající člen kapely, Karel Haloun upravil jeho původní podobu speciálně pro toto vydání. „Osou obalu se tehdy stal příběh jedné mikulovské rodiny, jejíž členové patřili jak k zakládajícím členům KSČ, tak k příslušníkům NSDAP. Rozhodl jsem se proto vytvořit jakousi kombinaci komunistické pěticípé hvězdy a hákového kříže, dvou symbolů totalitních ideologií, kterou jsem pojmenoval „hakenstern“. Delší dobu ji pak kapela používala jako logo. Pro potřeby prvního vydání na LP jsme původní vizuál CD museli s Luďkem Kubíkem lehce modifikovat, neboť jeho pouhé zvětšení by v novém formátu působilo poněkud neohrabaně. Pevně doufáme, že si tato skvělá deska najde cestu i k novým posluchačům,“ dodává v této souvislosti Karel Haloun.

Hudba Praha:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE