Iné Kafe 25 rokov symphonic – Live in Bratislava (DVD + CD)

ine kafe

Pokud máte výročí, je třeba ho oslavit. Když se jedná o čtvrtstoletí fungování kapely, hodí se připravit něco speciálního. Poppunkoví Iné Kafe si oblékli bílé košile, motýlky, vestičky a saka a přizvali dvacetičlenný smíšený pěvecký sbor Tirnavia, klavíristu Petera Preložníka a čtyřicetičlenný Český symfonický orchestr dirigovaný pro tuto příležitost Lukášem Sommerem. Právě Sommer rozepsal partitury a zaranžoval skladby pro orchestr. Bývá zvykem, že si orchestr zahraje sám intro a pak už hraje s kapelou až do konce. V případě spolupráce s bratislavskou partou však dostal větší prostor. 

Ani DVD však nepřináší záznam kompletního koncertu, který se konal 15. ledna 2020 v bratislavském NTC, nedaleko místa, kde kapela začínala. Zhruba třetina vystoupení přináší buď pouze symfonické verze hitů, nebo doprovázené jenom zpěvem frontmana Vratka Rohoně. Logicky se tak možná jedná o zřejmě nejuhlazenější a nejklidnější koncert v historii skupiny. Je však příjemné sledovat, že fanoušci zpívají při orchestrálních aranžích klidně sami. 

Rohoň se po rozpačitém začátku rozezpíval do solidní kondice a ani pěvecký sbor není do počtu, ale je pořádně slyšet. Setlist je napěchován hity, kterých má kapela na kontě slušnou řádku. Nechybí Mám pocit, Kašovité jedlá, Ráno či v přídavcích ZáverečnáRužová záhrada. Ze záznamu je patrné, že kameraman si oblíbil jednu z houslistek ČSO a možná i díky atmosféře fanoušci na DVD nepůsobí natolik odvázaně jako na jiném klasickém koncertu. 

To však celkový dojem z nosiče, jehož součástí je i audio CD, v bookletu několik fotek a luxusní kartonová obálka, nijak nekazí. Téměř rok práce, který na tomhle projektu skupina strávila, se vyplatil. 

 

Iné Kafe

25 rokov symphonic – Live in Bratislava (DVD + CD)

SHOTGUN PRODUCTION, S R.O. SYMPHONIC PUNK

1:24:30 + 73:50

MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE