Iné Kafe – Príbeh

inekafe

Iné Kafe

Príbeh (LP reedice 2020)

OPUS (v licenci Warner Music)                                             POP, PUNK

43:52

 

MILAN MENČÍK

 

V příštím roce uplyne dvacet let od vydání zásadního alba bratislavské formace Iné Kafe. Deska Príbeh vyšla jako její čtvrtá studiová. U nás tomu bylo malinko jinak, proto ji v tehdejší verzi doplnily čtyři skladby z předcházejícího počinu Je tu niekto?.

Poppunková formace se po vydání třetí desky zavázala vydavateli, že do roka a do dne bude na světě další album. Její popularita strmě stoupala a s tím šla ruku v ruce i poptávka po nových písních. Nový materiál muzikanti skládali, kde se dalo. Na turné, doma či v autě. Písnička Prečo je to tak? vznikla v hotelu v Lučenci.

Deska složená z v průměru dvouapůlminutových vypalovaček je pro ty, kteří mají rádi punkovou výbušnost, i ty, kteří hledají slogany a silné melodie. Obojího je na ní dost, však také snad polovina ze šestnácti skladeb (bonus tvoří Kašovité jedlá) se stala hity, jež skupina ráda hraje dodnes.

Album vychází poprvé i na vinylu a právě v tomto formátu vynikne netradičně komiksově pojatý obal od Danglára, slovenského autora spousty komiksů a ilustrací.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

ABBA zázraky se dějí

Člověk aby pomalu zase začal věřit na zázraky. ABBA je zpátky a pro ty, kdo by pořád ještě nevěřili, jsou venku dvě zbrusu nové písně, kompletní album je za dveřmi a koncertní turné, jež tahle planeta ještě nezažila, také. Je to vpravdě triumfální návrat. TEXT: MILAN MENČÍK FOTO: UNIVERSAL MUSIC Kapela sice nikdy definitivně svou činnost neukončila,…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE