Jakub Děkan – A jak se máš ty?

jakub dekan a jak se mas ty

Jakub Děkan

A jak se máš ty?

WARNER MUSIC POP

39:44 + 57:15

 

MILAN MENČÍK

 

Druhé album libereckého Jakuba Děkana navazuje tam, kde skončil jeho debut Srdce. Zpěvákovi, kterému se přezdívá Král refrénů, znovu pomáhá množství hostů, z nichž pobaví především příspěvěk Kuby Ryby z Rybiček 48 v písni Mám se tak fajn. Jizvy zase táhnou O5 a Radeček, Příběh ozvláštní dcera známého komika Berenika Suchánková. Ukazuje se tím jedna věc. Zpěvák sám o sobě není schopen utáhnout plochu celé desky. Písničky se však poslouchají relativně dobře a právě i díky množství hostů na albu nenudí.

Horší už je to s texty (Deště, Hey Hou), kdy se pořád dokola opakuje jeden slogan až do omrzení, klišé je v nich přehršel, až běda. I popové texty, které samy o sobě nemají být žádnou hloubkovou sondou do filozofické duše, by měly mít určitou kvalitu. V tom má Děkan co dohánět. Moc nepomáhá ani občasná pomoc dobrého řemeslníka Pokáče.

Nevadí dnes moderní rapované pasáže od kamarádů z ATMO music nebo od Refewa ve skladbě Múza. Bylo, je a bude zase volně navazuje na megahit z první desky Děda, jenž se nachází na koncertní části dvojalba. Znovu se tu vzpomíná na milovanou osobu, opět nechybí vyjádření náklonnosti ke známým sportovním klubům z Liberce, ať už se jedná o hokejové Bílé tygry nebo fotbalový Slovan. Skákavá Vamos, kterou Děkan zpívá společně s Pekařem, mile vyčnívá z alba svou kytarovostí. V klavírní baladě Zůstaň tu stát je zase možná ve zpěvu až zbytečně moc afektovanosti.

Druhé cédéčko obsahuje akustický koncert pro televizi Óčko. I na něm neschází spousta hostů od Pokáče přes Sabinu Křovákovou a v závěrečném hitu Cizí zeď dokonce rapuje Kazma. Energie z vystoupení je na tomto audiozáznamu dobře cítit a publikum například ve výše (kvůli textu) kritizované skladbě Hey Hou reaguje přímo čítankově.

Dvojalbum určitě není zbytečným plácnutím do vody. Děkan má početnou základnu fanoušků nejen díky slušným melodickým linkám. Rozhodně ale má na čem pracovat a kam se posouvat. Také početný zástup producentů totiž přispívá k určité rozhádanosti a roztříštěnosti studiové desky. Při svém věku však má Děkan pořád dost času pracovat na zmiňovaných nedostatcích. Hit vytvořit umí. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE