Kanadští hlukaři Holy Fuck mají namířeno do MeetFactory

Po šesti letech od vydání zatím poslední desky Latin se o slovo znovu přihlásila kanadská kapela Holy Fuck. Nejenom že svou diskografii obohatila o nové album s názvem Congrats, ale navíc vyráží i na živé hraní po Evropě. Nezapomenou ani na naše končiny a  ve čtvrtek 29. září se představí v pražské premiéře v klubu MeetFactory.
Holy Fuck jsou rozhodně jednou z těch interesantnějších položek zámořské experimentálněji laděné indie scény. Jejich desky nacházejí velmi příznivou odezvu jak u fanoušků, tak i u kritiků (vždyť nakonec posbíraly i nějaká ta ocenění či aspoň nominace na ocenění). A pokud bychom pátrali dál, můžeme na jejich skladby narazit třeba také u videoher nebo  i v epizodách televizních seriálů (např. Perníkový táta).
Vznikli vlastně tak trochu náhodou v roce 2004, kdy brooklynský rapper Beans potřeboval pro své vystoupení doprovodnou kapelu. Základ torontských elektronických hlukařů kolem Grahama Walshe a Briana Borcherdta byl tak položen a postupem času si kapela vypracovala svůj nepřeslechnutelný specifický sound za přispění neméně specifických nástrojů a pomůcek (nejrozmanitější analogové vychytávky, filmové synchronizéry i třeba dětské klávesky z hračkářství).
Soudě i podle aktuální desky by návštěvníky mohla čekat zajímavá koncertní událost. Navíc se sluší zmínit, že svůj prostor dostanou i předkapely. Dvojice britských instrumentálních souborů, které shodou okolností oba uvádějí jako své místo vzniku Bristol –  mathrockové trio Chiyoda Ku a shoegaze-postrockoví Memory of Elephants.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NfGw8crLcDw[/youtube]

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<