Kapela Pilot se oblékla do nového kabátu a přichází s novinkou ATB*Ty

DSC 0894

Skupina Pilot už nějaký čas víří české hudební vody. Poslední rok však fungovala spíše v ústraní, kdy tvořila vlastní budoucnost. Hledala svůj nový sound a pracovala na debutu, který ponese název Happy End. Nyní Pilot představují první singl ATB*Ty a videoklip, který sami nazývají jako romantickou scenérii na paloučku. Novinka vychází u Redhead Records a je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube již od pátku 26. května 2023.

Text skladby napsal frontman Daniel Hrdlička pro svou slečnu módní stylistku Terezu Ravera, která Pilotům pomáhá s vizuálem. „Text je o pocitu, kdy se ti někdo začne líbit, a nedokážeš myslet na nikoho jiného. Nemůžeš s tím nic dělat a v břiše ti lítá armáda motýlů. Aranže hudby, melodie i text obsahují části hozené do lehké nadsázky, což má vystihovat to, jak se v takové zamilovanosti všichni chováme naprosto iracionálně,“ uvádí Daniel Hrdlička.

Hudební produkci si Pilot připravili sami. V závěru však oslovili Jana Steinsdörfera (Chinaski), aby singl zprodukoval a posunul zase o kus dál. O mix se postaral Filip Vlček a master vznikl v Anglii ve studiu Tima Debneyho, který spolupracoval s umělci jako Mumford & Sons, Aurora, The Vamps nebo The Bastille.

Videoklip skupina natočila v ateliéru a pojala ho jako DIY romantickou scenérii na paloučku. „V klipu záměrně přiznáváme, že se točí v ateliéru a vše je jenom jako. Podtrhujem tak celou tu naivitu i zamilovanost, se kterou jsme píseň psali. Názory od kamarádů jsou různé, na někoho působí jako Harry Styles, na někoho jako Kouzelná školka. Jsme tedy zvědaví, jak bude působit na širší publikum,“ komentuje bubeník Matěj Sirotek.

Chystané album vznikalo ve spolupráci s vyhledávaným songwriterem Honzou Vávrou. Desku budou Piloti zatím servírovat jednotlivými singly. „Konečně zase přicházíme s novou hudbou. Celá tvůrčí pauza pro nás byla ale hrozně důležitá. V klidu jsme si naplánovali, jaká témata chceme řešit v textech a hlavně jak chceme, aby naše tvorba vůbec zněla. Pop je poslední dobou dost temný a my jsme hledali cestu, jak znít jinak. S novou hudbou máme navíc pocit, že jsme to nejvíc my – na nic si nehrajem, a to je fajn,“ dodává Danie.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE