Karel Gott a No Name představují společný duet. Píseň “Kto dokáže“ nabízí ve třech verzích!

Zhruba před třemi lety si Karel Gott a slovenská kapela No Name slíbili, že natočí společnou píseň. Dlouho však nebyl k dispozici žádný vhodný materiál, který by byl hoden spojení těchto umělců – až nyní! Zlatý slavík a jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel představují svůj výjimečný duet Kto dokáže…
Autorem písně, která původně vznikla u příležitosti 90. výročí rozhlasového vysílání na Slovensku, je Igor Timko. Skladbu vnímá jako poctu všem tvořivým lidem. „Asi tak před třemi lety jsme si řekli, že když vznikne píseň hodná spojení Gott a No Name, že to dáme dohromady. S klávesákem Zolim jsme se shodli na tom, že píseň ‘Kto dokáže‘ zafunguje dokonale. Tak jsme si zavolali, maestro nás pozval k sobě domů a pustili jsme mu píseň. Po jejím poslechu řekl, že v ní chce zpívat. Krásnější reakci jsme si ani nemohli přát,“ dodává k novince Igor.
Píseň Kdo dokáže je v mnoha směrech výjimečná. Vznikla v klasické, šansonové a instrumentální verzi a jednotlivé party vznikaly na různých místech České republiky a Slovenska. „Zpěvy s maestrem jsme natočili v pražském studiu Ondřeje Soukupa. Sólový part Michala Žáčka vznikl ve studiu skupiny Buty v Ostravě, symfoňák jsme natočili v RTVS Bratislava. Finální mix jsme pak ukončili v Košicích. Písnička procestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešní dobu jde o jedinečný počin, a to nejen kvůli tomu, že Karel Gott a No Name na sebe téměř tři roky ‘čekali‘, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenské dohodě. S maestrem fungujeme bez smlouvy a bez kontraktu. Je příjemné zjistit, že ještě stále existují lidé, pro které je slovo víc než smlouva,“ dodává Igor Timko.
Duet je poctou všem kreativním lidem a chlapci z No Name si jím splnili sen o spolupráci s jedním ze svých idolů. Tu si ale velmi pochvaluje i sám Karel Gott: „Řekl jsem si, že toto nesmím propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se mi podobná příležitost ještě naskytne,“ dodává česká legenda, která v minulém týdnu oslavila svoje osmasedmdesáté narozeniny.
Výjimečnou píseň doprovází i obdobně jedinečný klip, který mapuje vznik songu. Divákům se naskytne krátký pohled do zákulisí, mohou vnímat atmosféru při natáčení v různých místech obou států i spolupráci s kolegy muzikanty. Fanoušci Karla Gotta a NO NAME se navíc mohou těšit, že píseň již brzy uslyší i naživo. Umělci se předběžně domluvili, že ji fanouškům představí 16. prosince v pražské O2 areně během velkého mejdanu Rádia Impuls.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J-aYVwRexd4[/youtube] Více informací najdete na www.no-name.sk a na www.karelgott.com.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<