Karel Gott a No Name představují společný duet. Píseň “Kto dokáže“ nabízí ve třech verzích!

Zhruba před třemi lety si Karel Gott a slovenská kapela No Name slíbili, že natočí společnou píseň. Dlouho však nebyl k dispozici žádný vhodný materiál, který by byl hoden spojení těchto umělců – až nyní! Zlatý slavík a jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel představují svůj výjimečný duet Kto dokáže…
Autorem písně, která původně vznikla u příležitosti 90. výročí rozhlasového vysílání na Slovensku, je Igor Timko. Skladbu vnímá jako poctu všem tvořivým lidem. „Asi tak před třemi lety jsme si řekli, že když vznikne píseň hodná spojení Gott a No Name, že to dáme dohromady. S klávesákem Zolim jsme se shodli na tom, že píseň ‘Kto dokáže‘ zafunguje dokonale. Tak jsme si zavolali, maestro nás pozval k sobě domů a pustili jsme mu píseň. Po jejím poslechu řekl, že v ní chce zpívat. Krásnější reakci jsme si ani nemohli přát,“ dodává k novince Igor.
Píseň Kdo dokáže je v mnoha směrech výjimečná. Vznikla v klasické, šansonové a instrumentální verzi a jednotlivé party vznikaly na různých místech České republiky a Slovenska. „Zpěvy s maestrem jsme natočili v pražském studiu Ondřeje Soukupa. Sólový part Michala Žáčka vznikl ve studiu skupiny Buty v Ostravě, symfoňák jsme natočili v RTVS Bratislava. Finální mix jsme pak ukončili v Košicích. Písnička procestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešní dobu jde o jedinečný počin, a to nejen kvůli tomu, že Karel Gott a No Name na sebe téměř tři roky ‘čekali‘, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenské dohodě. S maestrem fungujeme bez smlouvy a bez kontraktu. Je příjemné zjistit, že ještě stále existují lidé, pro které je slovo víc než smlouva,“ dodává Igor Timko.
Duet je poctou všem kreativním lidem a chlapci z No Name si jím splnili sen o spolupráci s jedním ze svých idolů. Tu si ale velmi pochvaluje i sám Karel Gott: „Řekl jsem si, že toto nesmím propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se mi podobná příležitost ještě naskytne,“ dodává česká legenda, která v minulém týdnu oslavila svoje osmasedmdesáté narozeniny.
Výjimečnou píseň doprovází i obdobně jedinečný klip, který mapuje vznik songu. Divákům se naskytne krátký pohled do zákulisí, mohou vnímat atmosféru při natáčení v různých místech obou států i spolupráci s kolegy muzikanty. Fanoušci Karla Gotta a NO NAME se navíc mohou těšit, že píseň již brzy uslyší i naživo. Umělci se předběžně domluvili, že ji fanouškům představí 16. prosince v pražské O2 areně během velkého mejdanu Rádia Impuls.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J-aYVwRexd4[/youtube] Více informací najdete na www.no-name.sk a na www.karelgott.com.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE