Karel Havlíček představuje instrumentální album SPOKEN Black

Image 9 2

Jeden z nejúspěšnějších současných českých skladatelů, Karel Havlíček, vydává druhé sólové album SPOKEN Black. Úspěšný autor, který mimo jiné připravil hudbu k americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman, muzikou opatřil trailer Reminiscence s Hughem Jackmanem nebo je podepsán pod trailerem k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem, se na novince českým posluchačům představuje osmnácti instrumentálními skladbami. Ty nahrával a komponoval tři roky – střídavě ve svých studiích v Praze a Los Angeles.

SPOKEN Black k poslechu zde: https://bit.ly/325h5CY

„SPOKEN Black je výsledkem nejhlubších myšlenek, emocí a příběhů, které odrážejí můj život a zkušenosti ze dvou zcela odlišných částí světa, popisuje Karel Havlíček. Novou desku složil a nahrál na klavír s častým doprovodem symfonického orchestru a experimentální ambientní elektroniky. „Ta deska je takový můj diář, kde jsem zaznamenal poslední tři roky svého života. Je tam vše, od samoty až po silné životní zážitky. Názvy songů jsou všeříkající. Je tam také hodně cestování, říká Havlíček, který momentálně pracuje s orchestrem STRO.MY na živém provedení SPOKEN Black: „Už jsme měli pár zkoušek a tohle spojení je to, na co jsem čekal. Můžete se těšit na koncept koncertů s orchestrem, který tu ještě nebyl,doplnil. Svoji hudbu v budoucnu navíc plánuje propojit s multimediální výstavou prostřednictvím obrazů svého bratra Maxima, jenž je úspěšným malířem ukotveným v Los Angeles. V současné době zároveň dokončuje filmový velkorozpočtový videoklip s režisérem Maxmiliánem Turkem k nejhranější skladbě z desky Above Ground.

Desce SPOKEN se daří také na streamovacích platformách. Na Spotify i Apple Music je deska nehranější vážnou deskou v USA, v ČR je na 11. místě. Moderní vážná hudba je u nás na vzestupu, jsem za to moc rád. Nyní se chci pokusit ji hlavně protlačit mezi mladé publikum, tam máme ještě oproti světu rezervu, uzavřel Havlíček.

Karel Havlíček je český hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož tvorba zahrnuje muziku k zahraničním filmům, seriálům, reklamám a televizním znělkám. Jako skladatel se prosadil v Los Angeles, kde spolupracoval s hollywoodskými hvězdami, ale působí i na českém hudebním poli. Je například členem indie-rockové kapely Southpaw, která letos vydala po 11 letech desku s názvem I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Karel Havlíček má instrumentální album

Skladatel Karel Havlíček vydal druhou sólovou desku SPOKEN Black. Autor, který mimo jiné připravil hudbu k americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman, muzikou opatřil trailer Reminiscence s Hughem Jackmanem nebo je podepsán pod trailerem k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem, se na novince představuje osmnácti instrumentálními skladbami. Ty nahrával a komponoval tři roky, střídavě ve svých studiích v Praze a Los Angeles.…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE