Karin Ann vydává odvážnou anti-popovou skladbu

karin

Československá zpěvačka Karin Ann, která loni vyhrála Objev v anketě Žebřík, a v srpnu získala nominaci ve Spotify’s Equal Artist of the Month, díky čemuž se objevila na reklamních obrazovkách Spotify na Times Square v New Yorku, přichází s aktuální písničkou a klipem „looking at porn“. Satirická skladba je věnována mužům středního věku, jejichž oblíbeným koníčkem je chrlení zlomyslných komentářů na mladé ženy na sociálních sítích. Skladba se zrodila z nenávisti, kritiky a šikany, kterou Karin Ann během svého dospívání zažívala pro svoje neortodoxní názory a postoje. Například poté, co v polské ranní show Pytanie na śniadanie vystoupila s duhovou vlajkou a věnovala svoje vystoupení polské LGBTQ scéně.

Karin Ann – looking at porn (official video):

V singlu zpěvačka transformovala svůj hněv do taneční rockové skladby, se vším, co k ní patří: elektrické kytary, bubny a melodie. Už v prvním verši Karin prohlašuje, že nenávist je jed, který se šíří dál a přispívá k rozdělovanému světa. Vidíte, nakonec z hněvu vznikla zábavně-satirická píseň o stereotypním chování některých mužů středního věku, kteří nemají v životě nic jiného na práci než být bez přestání na internetu a kritizovat ostatní,“ směje se Karin, která při tvorbě opět vsadila na spolupráci s britským producentem Mattem Schwartzem. „Byla to skvělá zkušenost. Matt velmi dobře rozumí mé kreativní vizi a také rád vytahuje z lidí jejich stránky, které se sami bojí prozkoumat“.

Skladbu „looking at porn“ doprovází hudební video, jehož příběh napsala sama zpěvačka. Klip ztělesňuje estetiku Y2K, tedy aktuálního módního trendu, který se snaží přenést módu z televizních obrazovek přelomu let 1999 a 2000 do reality. Aktuální skladba zazní už na jarních koncertech evropského turné, kde bude Karin předskakovat vycházející britské hvězdě Alfie Templemanovi. Společně se zastaví například v Paříží, Kolíně, Bruselu, Hamburku, Berlíně nebo v Mnichově.

Karin Ann se na konci roku zařadila mezi československé umělce s nejvyšším počtem posluchačů na streamovacích platformách.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE