„Každý z nás je trochu MIMOZEMŠŤAN“, zpívá Radek Banga v novém videoklipu

IMG 0373 jpg

Radek Banga na podzim loňského roku vydal své druhé sólové album s názvem Nic není nemožné. Před třemi lety se dal na sólovou dráhu a zakotvil ve vodách popu. Jak sám říká, občas si někdy v životě připadá jako MIMOZEMŠŤAN a tak se jmenuje i jeho nový videoklip.

„Už od mala jsem dělával věci, díky kterým jsem dost vyčníval, i když ne vždy úplně tak, jak bych chtěl. Třeba jsem běžně chodil ulicemi a zpíval strašně nahlas, bylo mi úplně jedno, jestli proti mně někdo jde, prostě jsem měl takový svůj svět, takže moje cesty do školy byly někdy fakt zajímavý, hlavně pro okolí“ říká s úsměvem zpěvák. Ten zabodoval už se singlem Otázky, který během pár dní zbořil sociální sítě a stal se tak hitem. Obě písničky jsou v podstatě osobní výpovědí, zároveň se v nich ale uvidí i mnoho z nás. Všichni máme občas pocit, že děláme něco zvláštního a jsme v tom sami, ale přitom to samé dělá mnoho lidí kolem nás. Jen jsme si to navzájem možná nikdy nepřiznali.

Radek Banga poslední dobou rád sdílí své myšlenky a zážitky na sociálních sítích. Často se nechá inspirovat komentáři svých sledujících a nebylo tomu jinak ani u písničky Mimozemšťan. „Baví mě spolupracovat s fanoušky na mé tvorbě, je to skvělé, co z toho může vzejít. Takhle přesně vznikl i videoklip k aktuálnímu singlu. Zeptal jsem se svých fanoušků, jaké zvláštní věcí dělají oni. Strašně mě tahle spolupráce baví, že mohou být i oni opravdu součástí mé tvorby,“ říká nadšeně zpěvák. Jedna z nejčastějších věcí, kterou fanoušci psali, bylo například opakované kontrolování, zda jsme skutečně zamkli dveře. To je také situace, kterou celý videoklip začíná. „Musím se přiznat, že i dneska dělám pár zvláštních věcí, třeba bych se nikdy v noci nepodíval do zrcadla no a dát nohu z postele-to fakt nehrozí,“ dodává Radek.

Mimozemšťan je již čtvrtým videoklipem z posledního alba, které vyšlo loni v listopadu. O režii se opět postaral sám zpěvák, který společně s manželkou napsal i samotný scénář. „Je to někdy zvláštní režírovat vlastní hudební video, někdy musím na svou roli pohlížet jakoby z cizího pohledu. Scénář píšu tak, že sám sebe vnímám jako někoho jiného, protože jinak bych to asi nezahrál. Vím, že to zní možná divně, ale funguje to,“ vysvětluje Radek.

Každý z nás je tak trochu mimozemšťan a o tom přesně nový videoklip je.

NOVÝ VIDEOKLIP:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE