fbpx

KLÁRA VYTISKOVÁ ve video seriálu Behind the Song

Ač je hudební scéna s ohledem na aktuální dění v nelehké situaci a v okolnostmi hodně omezeném režimu, zůstávají muzikanti se svými fanoušky v kontaktu alespoň různými online způsoby. Pozadu nezůstává ani Klára Vytisková, které počátkem března vyšlo u Supraphonu druhé sólové album Love Is Gold. Svou fanoušky i kritikou vřele přijatou novinku nyní charismatická zpěvačka detailně představuje píseň po písni ve speciálním video seriálu Behind the Song. 

Myslím si, že jsou za písničkami cítit emoce, ale ne každý si text přeloží a kolikrát stejně z textu není jasné, co všechno za vznikem a myšlenkou toho kterého songu stálo. Témata písniček z Love Is Gold jsou témata lidského bytí, jsou pro mne hodně osobní… Říkala jsem si, že to ale rozhodně nejsou věci, o kterých přemýšlím jenom já. Chtěla jsem je sdílet s těmi, kteří mají věci podobně, nebo jen chtějí svoji oblíbenou písničku poznat do hloubky...,“ vysvětluje Vytisková koncept svého video seriálu

 

Fanoušci se tak mohou dozvědět zajímavé detaily vzniku i nějaké ty perličky ze zákulisí například o aktuálním singlu Just Be You, který rotuje v českém rádiovém éteru, pecce Ice, jež album loni předznamenala nebo podmanivém duetu Gold s Albertem Černým z kapely Lake Malawi.

 

Držitelka Ceny Anděl 2015 v kategorii Zpěvačka roku, jejíž novinka se stala s hodnocením 9/10 Albem týdne na Musicserveru a slovy chvály na její  adresu nešetřili ani hudební kritici například v Reflexu či magazínu Headliner, je i přes omezený režim činorodá nejen když přijde na představování nových písní.

 

V těchto dnech hodně skládám, protože je to inspirativní doba, plná nových emocí… V rodinné sestavě já, můj manžel Roman a ségra Tereza jsme natáčeli live stream z naší kuchyně pro Vogue Czechoslovakia, který jsme si hodně užili, což dokazuje i záznam na mém YouTube kanálu. Kromě toho, že písničky vysvětluju, ráda jim dávám i obraz, a tak momentálně chystám další videoklip k budoucímu singlu z alba,” vyznává se s úsměvem Vytisková.

 

Ze zpěvaččiných slov je patrné, že trudnomyslnosti v těchto náročných týdnech rozhodně nepropadá a my se tak můžeme těšit kromě zmíněného seriálu Behind the Song na další zajímavé počiny s jejím nezaměnitelným rukopisem. A v dohledné době snad také na živé provedení skvělého alba Love Is Gold v plné koncertní sestavě, osobně a s energií, jíž jsou Klářiny koncerty proslulé.

Související články

Komentáře