Koblížc! představují nový singl a svůj comeback potvrzují koncertem

V lednu letošní roku ohlásila skupina Koblížc! svůj návrat na hudební scénu singlem Skáču přes kaluže. Nyní přichází s další novinkou Zvedni mě ze země, která se nese jak jinak než ve stylu pop-punku, ale pohrává si i s rapovými prvky. Od 2. června je možné ji najít na všech streamovacích službách. Koblížc! se vrací také na koncertní pódia a zvou na svou návratovou show 7. září 2022 do Lucerna Music baru.

Za textem i hudbou tracku Zvedni mě ze země stojí opět frontman kapely Josef Vařeka, který inspiraci k tvorbě hledá ve svých životních prožitcích. Dalo by se říci, že se v textech objevuje jeho vlastní zpověď. Hudební produkce se ujali bratři Jelenovi z kapely Brixtn, kteří se postarali o moderní sound a energický vibe. Ve videu kapela upozorňuje na nebezpečí sociálních sítí a internetové závislosti, díky nimž se lidstvo žene do riskantní budoucnosti. Koblížc! v něm prostřednictvím režiséra Vladimíra Špičky ztvárnili svůj pohled na sci-fi děsivou budoucnost.

„Videoklip se nese v temné atmosféře. Lidstvo přestalo žít v přítomnosti a díky VR brýlím žije ve virtuální budoucnosti. Z většiny lidí se staly zombie závislý na virtuální realitě, kde je možné dělat si opravdu všechno. Lidé umírají na ulicích a já jsem jediný z mála, který ještě žije, a snažím se spojit s Bohem, aby mě zachránil,“ vypráví děj Josef Vařeka. „Bylo těžký ztvárnit myšlenku a poslání Zvedni mě ze země videoklipem. Každý z nás se může stát zombie závislý na internetu, sítích i virtuální realitě. A kroky mnohých z nás k tomu velmi rychle směřují. S výsledkem jsme spokojeni a doporučujeme zhlédnout až do konce,“ vybízí bubeník Robert Poch.

Obnovenou skupinu tvoří frontman Josef Vařeka, bubeník Robert Poch a kytarista Pavel Čejka, stejně jako v roce 2016, kdy aktivitu kapely přerušili. „ I když jsme nehráli, všichni mi říkali ‘koblížek ‘, proto jsme název zachovali a rozhodli se s ním pokračovat, dlužíme to našim fanouškům,“ komentuje Josef Vařeka.

Kapela aktuálně pracuje také na své live show. První velký koncert, který po téměř pěti letech odehrají, se uskuteční 7. září 2022 v Lucerna Music baru, kam si přizvali i celou řadu hostů. Postupně je představí na svých sociálních sítích. Vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut.cz: https://goout.net/cs/koblizci/szkwvot/

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<