Kohout plaší smrt – Padouch nebo hrdina

RAP 01 2018 titulka predni

VLASTNÍ NÁKLAD  12:07  PUNK

V roce 2016 vyšla kapele Kohout plaší smrt knížka o její historii doplněná flash diskem s pěti písničkami. Tento formát se jí zřejmě zalíbil, a tak si v závěru minulého roku vydala na stejném nosiči opět pětici skladeb, na kožené šňůrce jsou pak u malé flešky s logem umístěny laminátové kartičky formátu větší platební karty s texty a fotografií skupiny.

Svérázné EP otevírá Písnička veselá pojednávající v country-polkovém rytmu o posmrtných věcech člověka, na veselý punk ve druhé polovině skladby nakonec také přece jenom dojde. Následující Padouch nebo hrdina o tom, že zločin přece jen v dnešní době vynáší více, je už punková od samého začátku. Optimisticko-pesimistická Vstávej je ozdobena kytarovým sólem, Neřež pak zhudebněnou slovní hříčkou, v Tak si tady žijem kvílí sólová kytara na pozadí historek o životě.

Hodnotit kvalitu zvuku si netroufám, protože jsem poslouchal jen přes reproduktor v monitoru počítače, přídavné reproduktory doma zapojené nemám, což je možná jedna z nevýhod tohoto nosiče. Ale třeba se po ještě několika testovacích fleškách dočkáme v budoucnu regulérního alba obsahujícího výběr ze všech.

ZDENĚK HEJDUK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE