Larkin Poe – Self Made Man

larkin poe self made man

v

LARKIN POE

Self Made Man

TRICKI-WOO   34:58

BLUES ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sestry Rebecca a Megan Lovellovy, známé jako hlavní tváře americké skupiny Larkin Poe, měly až doposud blízko k blues, country nebo gospelu. Coververzemi všech stylů pak zásobují internet. S pátou studiovou deskou Self Made Man však povystrčily drápky a zatnuly je přímo do duše rockových fanoušků. A to s takovou vervou, až se člověk nestačí divit, kde se v nich bere tolik nakažlivé energie. Je v nich cosi živočišného a temného zároveň. Jako by je angažoval do nové série brutální podívané sám David Lynch a režíroval přitom jeden ze svých okultních seriálů. 

Tenhle je jedenáctidílný a hned na úvod servíruje ryze hardrockovou She’s a Self Made Man. Ani další pokračování nejsou nudná a slibují napětí. Střídají se v nich dlouhé syrové tóny lap steel kytary s lehce skotačivou rytmikou, okořeněné zhrublým hlasem Rebeky. Nejde přitom o nic víc než prostý minimalismus vrcholící uhrančivou psychedelickou transcendentální meditací v Every Bird That Flies, kterou oběma rebelkám pomáhal složit nashvillský písničkář Pat McLaughlin. Ta je opravdu jen pro silné nátury. Ale nebojte. Jsou tu i mnohem stravitelnější kousky, jež vás nechají nadechnout. 

Třeba veselá popová písnička Tears of Blue to Gold nebo závěrečná countryovka Easy Street. Vše ostatní je prolezlé skrz na skrz kořeny z jižanských bažin, které jen tak někoho nepustí. Není v tom žádný kalkul. Jen důkaz toho, že obě dámy dozrály v opravdové umělkyně a napsaly prozatím svůj nejsilnější materiál. Jak jinak si vysvětlit, že jde ve Spojených státech i Velké Británii o jasného vítěze mezi nezávislými alby. V USA dokonce o nejlepší bluesové album. Tak jen doufejme, že to holkám vydrží.

 


 

Interpret: Larkin Poe

Album: Self Made Man

Vydavatelství: Tricki-Woo Records 

Žánr: blues rock

Stopáž: 35:05

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Sestry Rebecca a Megan Lovellovy připravily ve spolupráci s dalšími spolupracovníky již pátou studiovou desku americké kapely Larkin Poe. Album naplněné pozitivní energií, nadšením a temperamentem. Optimisticky a svým způsobem radostně vyznívající blues rock (nevím, zda to nakonec není do jisté míry téměř protimluv), který dokáže zvednout náladu nejednomu posluchači. Pravděpodobně nejrockovější deska v diskografii Larkin Poe nepostrádá dostatek hitových zapamatovatelných kousků (ať už je to třeba jejich pojetí dávného gospel blues God Moves on the Water nebo kupříkladu Keep Diggin’, jež svým provedením doslova vybízí k podupávání si do rytmu). Vlivy si bere nejen z blues, blues rocku, jižanského rocku, country nebo roots music, ale nezapomíná, jak již bylo naznačeno, ani na gospel. 

Z toho všeho dovedly dát Rebecca a Megan dohromady působivou kolekci jedenácti skladeb, které potěší rockovým nápřahem i osobitým vkladem kapely pod vedením zmiňovaného sesterského dua. Jejich specifické kouzlo nesetřel ani ostřejší sound. Naopak, posouvá jej do dalších pater. Výtečná je už úvodní „skoro titulní“ She’s a Self Made Man, ale pomyslný řetěz nepadá na jediném místě celého alba. 

Je to po všech stránkách dotažená deska. Nezbývá než jen doufat, že se vystoupení Larkin Poe, jež bylo původně plánované na letošek, u nás dočkáme alespoň v roce příštím. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE