Liam Gallagher – MTV Unplugged (Live at Hull City Hall)

liam gallagher mtv unplugged

LIAM GALLAGHER

MTV Unplugged (Live at Hull City Hall)

WARNER MUSIC     43:30

ROCK, BRITPOP, ALTERNATIVNÍ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Zdá se, že Liam, mladší z bratrů Gallagherových, tahá v současnosti za delší konec provazu, aniž se musí ohlížet za tvorbou manchesterských Oasis. To ovšem neplatí o záznamu z koncertu ze série MTV Unplugged, který odehrál těsně před vydáním velmi dobře přijatého alba Why Me? Why Not. (2019) na radnici ve východoanglickém Hullu. A protože i předchozí zpěvákova sólová prvotina As You Were (2017) dosáhla na první příčku britské hitparády, není divu, že obě desky tvoří páteř desetipísňového živého alba. I tak se ale dostalo na čtyři klasické hity Oasis (Champagne Supernova, Stand by Me, Some Might Say či Sad Song) a nutno dodat, že zapadají do konceptu nahrávky, aniž by mezi ostatními písněmi v intimním akustickém prostředí výrazněji vyčnívaly. 

Natolik silná v kramflecích je bývalá rozmazlená primadona, jež se mezitím, zdá se, zklidnila a proměnila v respektovaného interpreta i autora. Gallagherova frackovitá barva hlasu přesahující melancholickou náladu alba a připomínající Johna Lennona má i nadále kouzlo, které umí přitáhnout davy. S podporou akustických kytar, doprovodných zpěváků a čtyřiadvacetičlenného Urban Soul Orchestra dokázal tentokrát předvést jeden ze svých nejlepších vokálních výkonů kariéry, s nímž zastiňuje i záznam Oasis’s MTV Unplugged z roku 1996. Také kulisa je fantastická. Aplaus „Liii-am! Liii-am!“ jako by vzýval nějaké božstvo. 

Nahrávka je nyní vedle digitálních platforem k dostání rovněž na cédéčku a vinylu. Video zatím chybí. Pro zájemce však zpěvák nasdílel několik ukázek na svém YouTube profilu. Aby byl komerční úspěch dokonán, není vyloučeno, že i videozáznam bude brzy k dispozici, když deska okamžitě vystřelila na špici britské hitparády. Nejspíš proto, že připomíná v rozporuplné současnosti staré dobré časy, které Britové ve své konzervativní přirozenosti prostě milují, a sám na sobě zjišťuji, že nejsem jiný. Sečteno a podtrženo: tohle je pro staromilce sázka na jistotu. Před více než dvaceti lety bych na to nevsadil ani zlámanou grešli. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE