Life Inside slibují na své nové desce východočeští The Complication

Kapela The Complication se se svou třetí nahrávkou Life Inside hlásí o slovo znovu pěkně nahlas a s důrazem. Navazuje tak na dva roky staré album Aspiring Child, které jí pomohlo etablovat se na domácí scéně, ale, samozřejmě, je tu jistý posun. Zatímco předchozí deska se snažila navodit atmosféru nekonečného rockového večírku, Life Inside se pohybuje v mnohem osobnější rovině. Sami muzikanti dokonce tvrdí, že nebýt téhle nahrávky, nebyly by už ani “Komplikačky”.
„Je to v podstatě devět příběhů o čtyřech klucích a jednom přátelství,“ vysvětluje baskytarista Michael Schnaubert. „Kapela pro nás vždycky byla víc jako rodina a když rodina přestane fungovat, když všichni netáhnou za jeden provaz, je jen otázkou času, kdy se to celý rozpadne,“ pokračuje Schnaubert s tím, že napjatá situace v kapele tížila kluky několik měsíců. Byla to ale neutuchající tvořivá energie, co zafungovalo jako jeden z hlavních impulzů k překonání krize, jejíž výsledkem je právě nová nahrávka.
K samotnému nahrávání se soubor vydal do studia Jámor za Ondrou Ježkem, který je známý zejména pro svou producentskou práci s kapelami jako Zrní, nebo Vypsaná fiXa. „Přijde nám, že každá deska, co prošla Ondrovi pod rukama, má v sobě něco navíc, takové kouzlo osobitosti. I to byl důvod, proč jsme chtěli na Life Inside pracovat zrovna s ním,“ prozrazuje kytarista Radek Jeníček.
Album Life Inside vyšlo 13. září v distribuci nezávislého labelu Indies Scope. The Complication můžete v současné době také potkat na jejich podzimním klubovém turné, které čítá patnáct zastávek po celé České republice, včetně pražského a brněnského křtu. Jako hosty k sobě přizvali pražské Hell Paso, kteří je doprovodí na většině koncertů šňůry.
V rámci Life Inside Tour 2019 zbývají ještě následující koncertní zastávky:
27. 9. Kutná Hora, Česká 1 klub
28. 9. Třebíč, Na Staré radnici
4. 10. Praha, Café V lese – křest desky
5. 10. Ostrava, Barrák club
9. 10. Brno, Melodka – křest desky
11. 10. Chleny, Zoltan bar
12. 10. Hradec Králové, Továrna
18. 10. Opava, Jam club
19. 10. Ústí nad Orlicí, Popráč club
23. 10. Plzeň, Divadlo Pod Lampou
25. 10. Zábřeh, klub Ve Zdi
26. 10. České Budějovice, Velbloud music club

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE